Mihin maahan mennään pakolaisena ? Viroon vai USA ?
Kakkuppi !!! GCM sopimus allekirjoitetaan kohta.
16
190
Vastaukset
- kakkaan.luppiisi
Typerä avaus.
Sinulla lienee oikeus hakea turvapaikkaa kuten kaikilla muillakin, ja jos turvapaikan saamisen ehdot täyttyvät niin saat turvapaikan.
- vauhtia.vauhtia.höppänät
Viro on lähempänä, mene sinne!
- dorka.aloitus
Sinne vaan! Siellä pärjää suomenkielelläkin! Ja pääsee samalla laivalla takaisin!
- sinnesiis
Hyviä paikkoja jonne mennä ovat ne jotka eivät allekirjoita
USA, Australia, Israel, Itävalta, Unkari, Bulgaria, Puola, Sovakia, Tsekki
Israel irtisanoutui virallisesti GCM-siirtolaissopimuksesta
https://www.kansalainen.fi/israel-ja-puola-irtisanoutuivat-virallisesti-gcm-siirtolaissopimuksesta/
Adressi globaalin massamaahanmuuttosopimuksen hylkäämiseksi
https://www.adressit.com/stats.php?id=214699&a=2Eli pakolaiseksi valtioihin jotka eivät oikein halua ottaa pakolaisia?
Mikä logiikka tässä on?YksinkertaistaEiköVain kirjoitti:
Eli pakolaiseksi valtioihin jotka eivät oikein halua ottaa pakolaisia?
Mikä logiikka tässä on?Mikä logiikka noilla yleensäkään on? Ei laitaoikeistouskovaisuus ja logiikka sovi edes samaan jäähalliin.
- serious
YksinkertaistaEiköVain kirjoitti:
Eli pakolaiseksi valtioihin jotka eivät oikein halua ottaa pakolaisia?
Mikä logiikka tässä on?Pakolaisia kyllä ottaisivat mutta ei "pakkolaisia". Eli pakolaiset eivät ole se ongelma vaan GCM-sopimus. Tutkikaa nyt ne kriittiset argumentit myös.
- Trumpinkavereitako
Koita päästä Usa: an jos suinkin.
Nyt on hyvä tilaisuus, hyppää koneeseen ja suuntaa Mexocoon.
Sieltä sitten Usa:n rajalle odottelemaan muiden menijöiden kanssa.
Muista kertoa terveisiä Halla Aholta, jospa se nopeuttaisi tilannettasi. Ehdotan sulle Ukrainaa, Luhanskia ja Donetskia.
Tulee pian ikävä Suomea.Koska Trump on sinun Messiaasi, niin mene USA:han.
- turvallinen-maa
Israeliin!
Viro muuten liittyy sopimukseen.
- Kiteytkö
Mitä siinä sopimuksessa sovitaan jos se ei sido mitään?
Fundamentalisteille suosittelen Puolaa ja Unkaria, vaikuttaisivat olevan heille maanpäällisiä paratiiseja.
- serious
Katoliset hallintomiehet ei kylläkään katso hyvällä jos sinne tulisi vakaamukselisia protestanttiseurakuntia lisää. Uskovan paratiisi odottaa vielä Herran paluun päivää.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️582119Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381803Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711400Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211384Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211024Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.69958Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä77922En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9852- 69815
Ellen Jokikunnas paljasti, mitä sai Ralph-pojalta äitienpäivälahjaksi: "Käänsi sydämen ympäri..."
Oi, ihana! Ellen Jokikunnas vietti ensimmäistä äitienpäiväänsä, ja mukana oli Ralph-poika ja Jari-puoliso. Lue lisää: h20798