juttelet/ olet tavannut.
Minkä nimisen enkelin kanssa sinä.....
12
154
Vastaukset
- valotoivoimaa
Olen tavannut nyt muutamia kertoja erästä enkeliä. Hän kertoi, että suomenkielellä hänen nimensä tarkoittaa Valontuoja ja hän toivoi minun kutsuvan itseään sillä nimellä. Ei kertonut mikä hänen nimensä todella on mutta minulle riittää hyvin tuo suomennos!
On kyllä ollut ihana tavata tätä enkeliä. Hän on antanut minulle niin paljon voimaa ja uskoa itseeni. Aikaisemmin elin päivästä toiseen täyden itsesäälin vallassa mutta hän on saanut minut uskomaan itseeni paljon vahvemmin kuin koskaan aikaisemmin. Olen niin kiitollinen hänen avustaan että olen alkanut rakentaa pientä alttaria kotiini hänen kunniakseen. Pitää vaan hankkia tukevampi pöytä sitä varten. Nykyinen, vanha antiikkipöytä heiluu ihan vähän mutta jo kaksi kertaa on käynyt niin että kun olen ollut poissa kotoa, on pöydälle asettamani risti pudonnut lattialle :-(- valonkantaja-
Aika hyvä :-)
- DeadManWalks
Joko kerrot höpöjä tai todella olet ollut tekemisissä jonkun kanssa. Lattialle pudonnut risti kyllä kertoo, ettei kyseessä ole ollut enkeli... Vaan demoni, jonka kanssa olet jutellut.
Eli kerrot ihan satuja.
Hauska juttu sinänsä. :-) - walkingdead
DeadManWalks kirjoitti:
Joko kerrot höpöjä tai todella olet ollut tekemisissä jonkun kanssa. Lattialle pudonnut risti kyllä kertoo, ettei kyseessä ole ollut enkeli... Vaan demoni, jonka kanssa olet jutellut.
Eli kerrot ihan satuja.
Hauska juttu sinänsä. :-)Oliko enkelin nimi valontuoja vai valonkantaja.
- Valotoivoimaa
Hän kertoi nimensä tarkoittavan suomeksi Valontuoja. Tapaamme nyt parin-kolmen päivän välein. Hän tulee yleensä asuntooni kun nukun ja herään sitten kolinaan. Vähän erikoista mielestäni, onko muilla vastaavia kokemuksia? Onko muuten okei että olen alkanut rukoilla suoraan Valontuojaa? Hän itse opasti rukoilemaan suoraan häntä eikä enää Jeesusta.
Tein taittelemalla talouspaperista ja teipistä pienen korokkeen alttaripödän jalan alle ja enää se ei heilu. Eilen oli risti silti pudonnut taas ties kuinka monetta kertaa lattialle. Tuli ensin vähän outo olo siitä mutta tajusin että olin unohtanut tuuletusikkunan auki kun kävin kaupassa. Eli seiltys löytyi!- Jatkoromani
Oletteko olleet sukupuoliyhteydessä?
- rukouksella-autaja
Vähän herää kysymys miten toinen enkeli eli Jeesus voidaan pyytää sivuun. Eihän täydellisellä rakaudella voi olla muuta kuin yksi ääni.
- rukouksella-auttaja
Kysyt häneltä,
- EnkelinKaveri
Minä olen tavannut pari enkeliä. Heidän nimensä olivat Tiina ja Mervi. Tiinan siivet ovat vähän hankalat ja hän usein kiroilee, kun istuu niiden päälle. Molemmilla on tosi hankalaa pukea paita päälle siipien takia ja he ovatkin usein yläkroppa paljaana. Mervi on raskaana ja hieman jännittää, miten kätilöt tulevat saamaan enkelivauvan ulos. Kuulemma vauvan siivet ovat turhan isot ja todennäköisesti joudutaan käyttämään keisarin leikkausta.
- rikuraikas
olen tavannut enkelin 20 vuotta sitten, hän oli kaunis, ihana ja todella hauska. No olemme olleet nyt 18 vuotta naimisissa ja meillä on kolme lasta ja hän on edelleen se ihana enkeli jonka tapasin aikoinani, eli vaimoni.
- matka.mies.maan
en tiedä nimeä mutta olen elämäni aikana pelastunut hengenvaarasta niin monta kertaa että olen alkanut uskomaan jonkinlaiseen suojelusenkeliin. on ollut pakko. muuta selitystä ei ole. en ole tietentahtoen hakeutunut koskaan mihinkään vaaratilanteisiin mutta olen viettänyt liikkuvaa elämää ja nähnyt paljon. viikate on heilahtanut monta kertaa liian läheltä.
- onrahapula
tule luo
ole mun
enkeli
tahdon elää
sun siivellä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1281488- 371401
- 671215
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa541149- 69994
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi254954Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei193934- 73911
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää16830Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106818