Ei o raha.

Mulla ei o raha saan vasta 4 päivä raha ja rahat menevät ruokan ja röökin olen polttanut 31 vuotta ymärettävä että ei o raha kun aski maksa 7,- sittä ei voi mitenkän pois selittä kun on kukaro matti ja kestä 10 päivä ennen kun saa raha on köyhä jos poltta 2 askia päivässä mene 420,- kussa röökin.:(
11230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Siirry sätkään niin menee joku 100eur tuprutteluun kuukaudessa.
Itsellä menee alakanttiin 2 toppaa viikossa ja filtterit ni tekee viikossa n, 13eur.
Paperit saatu Virosta ni ei mee niihin. Muutenhan paperi maksaa 1.40eur. Piippu yks vaihtoehto.

Äänestä

Aloittajaa ohjattiin jo aiemmin hakeutumaan oman sosiaalityöntekijän puheille ja pyytämään välitystiliasiakkuutta tai edunvalvontaa.

Äänestä

Hirveetä. Ole fiilis ja huvipolttaja. Käy paremmin..jalkoihin.

Äänestä

HAIST,KAAPPARI VIDDU.

Äänestä

Kasvata itse tupakat, niin ei mene rahaa tuota 420€ kuukaudessa tupakkaan. Siis hei haloo, sinulta menee yli 5000€ tupakkaan vuodessa!!!! Tuollaisella summalla maksat oman asunnon lainan muutamassa vuodessa.

Äänestä

Jos päivässä on 16 tuntia hereillä niin aloittaja käryttää noin 15 minuutin välein elikä melkeimpä ketjussa, hitto ainakin vähentää niin että aski päivässä tai mielummin sätkää. Jos haluaa tuprutella niin siirtyä ilman muuta sätkään kun ei mitään järkeä maksaa 400eur tupakista kuukaudesta tai no lähde hakeen Virosta.

Äänestä

Ainiin aloittajalla menee 40 tupakkia päivässä ja jos 16 tuntia hereillä niin 24 min välein sytyttää tupakin, tekis ny ihmeessä sätkää niin ei menis hurjia summia.

Äänestä

Lopeta, niin minäkin tein yli kymmenen vuotta sitten.

Äänestä
  • Vähennä esim vain aski päivässä ja sit myöhemmin viikon /Kahden viikon päästä taas puolet askista.sillein se loppuu.
    Keho tottuu, sinä totut ja sinusta tulee menestyjä.

    Äänestä

  • Kunhan et ota tuosta selittäjästä mallia.

    Äänestä

Melkein ketjussahan aloittaja polttaa tupakkia niin mikäs järki tuossa oikeen on. Tosiaan pyrkiä siihen että aski riittää päivän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matttttti kirjoitti:

Mulla ei o raha saan vasta 4 päivä raha ja rahat menevät ruokan ja röökin olen polttanut 31 vuotta ymärettävä että ei o raha kun aski maksa 7,- sittä ei voi mitenkän pois selittä kun on kukaro matti ja kestä 10 päivä ennen kun saa raha on köyhä jos poltta 2 askia päivässä mene 420,- kussa röökin.:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu