Pääsin irti lisäravinnekoukusta

lamnari

Tämä aihe on tärkeä koska se koskee tuhansia harjoittelijoita meidän maassamme.

Kaikki alkoi kun löysin musklefoorumin. UFS foorumi, jolla en ollut koskaan käynyt, oli juuri lakkautettu ja kuulin tästä uudesta foorumista sattumalta.
Jonkin ajan kuluttua siellä alettiin kehua jotain boosteria todella tehokkaaksi. Ostin siis sitä ja huomasin sen tehon. Tai niin luulin. Teho oli vain päässä. Muut kehuivat niin pakko sen on toimia.

Selailin ftukun sivuja illat ja yöt ja etsin toimivia lisäravinteita. Yhden massanlisääjän vannotettiin tuovan penkkiin useita kymmeniä kiloja ja rinnan ympärykseen useita kymmeniä senttejä.
Olin nähnyt myös mainoksen jossa massiivinen bodari pitää purkkia kädessään. Hän käyttää sitä ja on tuon näköinen. Siksi ostan tuota ja tulen olemaan samanlainen. Se taisi olla Kevin Levronen oman sarjan boosteri. Otin sitä annoksen ja tuntin välittömästi sen kuvitellun vaikutuksen.

Rahaa tähän homman saa palaamaan. Ns. laadukas palautusjuoma maksaa siinä 30-50 euroa kilolta.
Saman saa pulittaa proteiinista. Erikoisravinteet vasta kalliita ovatkin. Pieni purkki jotain "erikoista" valmistetta maksaa helposti 20-40 euroa. Ja näitä pitää ostaa. Jos ei saa palautusjuomaa heti treenin jälkeen, on treeni pilalla. Proteiinin saanti tulee osua anaboliseen ikkunaan, muuten lihas ei kasva.

Nykyään kaapissani on edelleen palautusjuomajauhetta. Tosin sen päiväys on mennyt jo umpeen.
En ole käyttänyt vuoteen yhtään lisäravinnetta paitsi vitamiineja.

Onko sitten lihakset häipyneet? Ei koska lisäravinneaikana ei lihaksia ollutkaan. Vasta irti päästyäni alkoi kehitys. Nuo rahat voi käyttää paremminkin. 30 eurolla saa paljon kananmunia missä on samat ravinteet kuin kalliissa jauhoissa.
Tiedetään myös nykyään että lasillinen maitoa on parempi kuin pitkälle jalostettu kallis palautusjuoma.

Kiitos.

1

263

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      160
      1519
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      255
      1083
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      183
      732
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      701
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      209
      664
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      645
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      566
    8. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      45
      525
    9. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      66
      516
    10. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      38
      516
    11. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      31
      471
    12. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      469
    13. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      53
      457
    14. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      38
      450
    15. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      450
    16. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      160
      439
    17. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      69
      431
    18. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      423
    19. 19
      394
    20. Valtiomies puhuu?

      "Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. – 
      Maailman menoa
      77
      394
    Aihe