Tämä aihe on tärkeä koska se koskee tuhansia harjoittelijoita meidän maassamme.
Kaikki alkoi kun löysin musklefoorumin. UFS foorumi, jolla en ollut koskaan käynyt, oli juuri lakkautettu ja kuulin tästä uudesta foorumista sattumalta.
Jonkin ajan kuluttua siellä alettiin kehua jotain boosteria todella tehokkaaksi. Ostin siis sitä ja huomasin sen tehon. Tai niin luulin. Teho oli vain päässä. Muut kehuivat niin pakko sen on toimia.
Selailin ftukun sivuja illat ja yöt ja etsin toimivia lisäravinteita. Yhden massanlisääjän vannotettiin tuovan penkkiin useita kymmeniä kiloja ja rinnan ympärykseen useita kymmeniä senttejä.
Olin nähnyt myös mainoksen jossa massiivinen bodari pitää purkkia kädessään. Hän käyttää sitä ja on tuon näköinen. Siksi ostan tuota ja tulen olemaan samanlainen. Se taisi olla Kevin Levronen oman sarjan boosteri. Otin sitä annoksen ja tuntin välittömästi sen kuvitellun vaikutuksen.
Rahaa tähän homman saa palaamaan. Ns. laadukas palautusjuoma maksaa siinä 30-50 euroa kilolta.
Saman saa pulittaa proteiinista. Erikoisravinteet vasta kalliita ovatkin. Pieni purkki jotain "erikoista" valmistetta maksaa helposti 20-40 euroa. Ja näitä pitää ostaa. Jos ei saa palautusjuomaa heti treenin jälkeen, on treeni pilalla. Proteiinin saanti tulee osua anaboliseen ikkunaan, muuten lihas ei kasva.
Nykyään kaapissani on edelleen palautusjuomajauhetta. Tosin sen päiväys on mennyt jo umpeen.
En ole käyttänyt vuoteen yhtään lisäravinnetta paitsi vitamiineja.
Onko sitten lihakset häipyneet? Ei koska lisäravinneaikana ei lihaksia ollutkaan. Vasta irti päästyäni alkoi kehitys. Nuo rahat voi käyttää paremminkin. 30 eurolla saa paljon kananmunia missä on samat ravinteet kuin kalliissa jauhoissa.
Tiedetään myös nykyään että lasillinen maitoa on parempi kuin pitkälle jalostettu kallis palautusjuoma.
Kiitos.
Pääsin irti lisäravinnekoukusta
lamnari
1
206
Vastaukset
- huonohintalaatusuhde
Lisää mielenkiintoisia keskusteluja aiheesta.
https://www.google.fi/search?q=pieruvanukas&rlz=1C1ASUT_fiFI580FI580&oq=pieruvanukas&aqs=chrome..69i57.4559j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus166768- 1972500
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1001928En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761507Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911059- 41980
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46949- 77843
- 45719
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7708