Eräänä päivänä töissä saimme sähköpostin Human Resources -osastolta Chickasaw Nationista, joka kertoi meille Virta-hoidosta. Innostuin. Luin kaiken Virusta, ja vaikka ravitsemustiede oli järkevää, olin vielä skeptinen.
Sovellin heti ja aloitin Virta-hoidon maaliskuussa 2018.
Kun Virta oli kolme kuukautta, minun A1c laski 5,4, triglyseridit ja kolesteroli myös laskivat, ja menetti jonkin verran painoa. Nyt kuuden kuukauden hoidon jälkeen olen menettänyt 20 kiloa ja verenpaine on normaali. Minulla ei ole enää vartaloa, turvotusta, närästystä ja henkistä sumua enää. Myös minun energiataso on noussut.
https://blog.virtahealth.com/exercise-didnt-work-reverse-prediabetes/
Ei onnistunut juoksemalla!
8
317
Vastaukset
- veijo73098373
Ei mitään uutta. Mutta aloituksellasi ei ole tulevaisuutta SUOMI24 sivulla. Artikkeli kertoo että myös esidiabetes oli poissa ja sehän ei käy sivua ylläpitävien ja valvovien (mm. Suomen Diabetesliitto) pirtaan.
laitetaan nyt lisää esimerkkejä samasta asiasta sillä menetelmä (elämäntapa) ei ole mikään uusi ja tuloksia löytyy reppukaupalla:
https://www.dietdoctor.com/se/kategori/viktnedgang/vikthistorier
ja lisää kun painat "nästa" - TotuusSattuuQC
"Minulla ei ole enää vartaloa"
Tuo kuulostaa kyllä aika vakavalta sivuvaikutukselta... - veijo6309863e
Ja LCHF toimii niinkuin ennekin.
https://www.dietdoctor.com/se/james-kunde-sluta-med-insulin-efter-20-ar-med-typ-2-diabetes
ja lisää täältä:
https://www.dietdoctor.com/se/kategori/viktnedgang/vikthistorier
ja lisää painamalla "nästa" sivun lopussa. - ei-tutkija
Älkää nuorukaiset välittäkö. Syökää mitä haluatte, sillä ihmiselle on annettu 30 vuoden terveystakuu. Tämän jälkeen alkaa paikat rispaantumaan elintavoista ja ruokavaliosta riippuen.
- veijo63987363
ei-tutkija
Eikä mitään oppinut. - huuhaaheikkilä
" Minulla ei ole enää vartaloa, turvotusta, närästystä ja henkistä sumua "
Ote "pössyttelijän käsikirjasta"?- tööt
Mihin koskee?
- kummaksun
Mitä ihmeen tekemistä HR osastolla on laihduttamisen ja painonhallinnan kanssa?? Eiköhän HR keskity enempikin henkilöstön rekrytointi, koulutus, palkkaus, toimenkuva, työsopimus, työehtoasioihin ??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453433
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai693201Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist302955Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1592748- 252249
En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛122173Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141688Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231537Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?31417- 151346