Ja raataisit hiki hatussa hulluna etkä silti saisi naisia.Voisit ehkä tienata tonnin tai tonniviisisataa mutta et saisi kiitostakaan ja naiset ei edes tervehtisi sinua työpaikalla.
Vastaukset 21
- kfjfkjhgj
Miksi pitää kuvitella? Joka v***n päivä menee muutenkin juuri noin
Raksalla on tosin mukavaa kun virolaiset ja venäläiset siivoojat kyllä toivottaa hyvää huomenta, se on niillä verissä miten miesten kanssa pitää olla. Suomi-femakoilla on jo päät täyttynyt ureasta että se ei niiltä onnistu ja se on syy myös lapsikatoon suomessa- klfdjldfhjkjg
Siis tarkennuksena venäläiset ja virolaiset siivoja NAISET
- sosiaalitapaus
Mikset sinä sitten pane niitä ystävällisiä virolais ja venakkohuoria? Eikö suomiätmi saa sanaa suustaan tervehdykseen ja jatkaa siitä juttua?
- Rasvajarmo
Sosiaalitapaus on heti venakon ja virottaren kimpussa, tyypillinen feministi.
- sosiaalitapaus
Rasvajarmo kirjoitti:
Sosiaalitapaus on heti venakon ja virottaren kimpussa, tyypillinen feministi.
Etkä vastannut kysymykseen. Jos ei osaa tervehdyksestä jatkaa juttua naisen kanssa on ätmin turha tulla palstoille pätemään jotain femakkojuttuja tai ettei naiset huomioi.
- kfdjklfhjdfj
sosiaalitapaus kirjoitti:
Etkä vastannut kysymykseen. Jos ei osaa tervehdyksestä jatkaa juttua naisen kanssa on ätmin turha tulla palstoille pätemään jotain femakkojuttuja tai ettei naiset huomioi.
Idiootti. Räyhäät tietylle henkilölle paikassa, jossa kuka tahansa voi vastata kenen tahansa puolesta.
Mistä teit edes päätelmän etten puhu niitten virolaisten ja venäläisten naisten kanssa ja joita vieläpä ala-arvoisesti huorittelet myös? Entä mitä tekemistä panemisella on tervehdyksen/puhumisen kanssa?
Jos ei erota vastaajia toisistaan on turha tulla palstalle pätemään ja kirjoittelemaan mistään. - sosiaalitapaus
kfdjklfhjdfj kirjoitti:
Idiootti. Räyhäät tietylle henkilölle paikassa, jossa kuka tahansa voi vastata kenen tahansa puolesta.
Mistä teit edes päätelmän etten puhu niitten virolaisten ja venäläisten naisten kanssa ja joita vieläpä ala-arvoisesti huorittelet myös? Entä mitä tekemistä panemisella on tervehdyksen/puhumisen kanssa?
Jos ei erota vastaajia toisistaan on turha tulla palstalle pätemään ja kirjoittelemaan mistään.Myötäilit aloittajaa, eli samanlainen. Olet naisvihamielinen ja arvatenkin persu. Tai muuten vaan juntti. Toivottavasti pysyt loppuelämäs poterossasi ilman minkäänlaista naista. Tai nait niitä virolaisvenäläisiä huoriasi. Sinulla sitä ureaa vasta onkin päässä. Tyypillinen suomimies. Että oikein "miten miesten kanssa pitää olla". No mielinkielin miehille tietysti, mitäpä muuta. Saahan se kismittää sua, ettei kotimaiseen suominaiseeen ole mitään mahkuja, kun ne ei ole mielinkielin sulle kuten ulkolaiset huorat ja niihin sun on tyytyminen.
- normifeministinarsu
sosiaalitapaus kirjoitti:
Myötäilit aloittajaa, eli samanlainen. Olet naisvihamielinen ja arvatenkin persu. Tai muuten vaan juntti. Toivottavasti pysyt loppuelämäs poterossasi ilman minkäänlaista naista. Tai nait niitä virolaisvenäläisiä huoriasi. Sinulla sitä ureaa vasta onkin päässä. Tyypillinen suomimies. Että oikein "miten miesten kanssa pitää olla". No mielinkielin miehille tietysti, mitäpä muuta. Saahan se kismittää sua, ettei kotimaiseen suominaiseeen ole mitään mahkuja, kun ne ei ole mielinkielin sulle kuten ulkolaiset huorat ja niihin sun on tyytyminen.
"Olet naisvihamielinen ja arvatenkin persu" versus "virolaisvenäläisiä huoriasi"
No joo..o
Ainakin ottaisin hatun pois.- ätminelämää
Ai tonnin rahalla töihin. Älä naurata. Alle kahen tonnin en persettäni sohvalta liikuta
- pihallatipunen
Täytyypä kuvitella. Eikäkö mähän menen huomennakin töihin. Tosin en ihan noin huonoa korvausta saa menetetystä vapaa-ajasta. En mäkään naisia saa. Enkä miehiä. En kyllä ole ajatellutkaan, että pitäis saada mies "palkinnoksi" siitä hyvästä, että viittii käydä töissä. Jotkut naiset tervehtii työpaikalla, jotkut ei. Sama koskee miehiä.
- totuusss
Joo. Ei naista kiinnosta se onko mies töissä vai ei vaan se kuinka paljon mies tienaa tai hänellä tai miehen suvulla on varallisuutta.
Jos raataa hiki hatussa ja hulluna, ei niitä naisia ehdi tiirailemaan. Vielä vähemmän treffailemaan.
- Kaisanoasaa
Onneksi en kuvittele. Ensin pitää saada pillua kauniilta naiselta ennen kun voi mennä töihin.
- Toisinperoinpoks
On se kuule kamalaa, kun loikoon töissä sillointällöin törkeen isolla palkalla ja sit on vielä nainenkin... huhhuh... olisipa asiat toisin. Vois nyhrätä kotona ja kirjoitella vaan valituksia sinkut-palstalle.... prkle! Mähän valitin jo! Wau!
- rovotropisevat
Laita tummat lasit silmille
kerjäläishattu kadulle k ja kyltti:
haistan nättejä peppuja
mutten sokeana näe niitä:( - Ex---PUA
Jos on niin pihalla, että kuvittelee että palkat maksetaan naisina, niin ei ihme että on neitsytsetä.
Mene töihin panimoon niin saat joka päivä panna.
Asiat eivät liity toisiinsa.. :D
Käyn töissä jotta voisin ylläpitää nykyistä elintasoani.
Sossun pummeilla on aina rahat loppu eikä voi tehä mitään.- Raha-on-kemia
Tosiaan käyn töissä että saisin elämässä jotain aikaiseksi ja saisin matkustella esimerkiksi. Ilman rahaa ei voi tehdä mitään eikä ne kelan 500 euroa pitkälle riitä. Hyvän elintason saa jo 2700 euron palkalla jos asuu halvalla kun vuokra on kuitenkin suurin menoerä. Siitä jää sitten säästöön rahaa myös jotta voi matkustella ja ostaa vaikka auton.
- venakothelppoja
Kysy venäläiseltä siivoojalta josko 20e irtoaisi nopeat jossain siivouskomerossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 65958
- 69722
- 133646
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37625Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️35619- 69606
SAHIMÄKI LOPETA
Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve43561- 43560
Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m112515Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19500Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k172484Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18461Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto62396- 52383
- 42368
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)29364- 17362
Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline96343YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene22338Kuhmolaiset valittaa kaikesta
Ootte te kyllä yksiä sanonko mitä... Kaikesta uudesta ja kaupunkia kehittävästå löytyy aina muutama vinkuja kun ei mene9338