Asteroidi uhkaa maapalloa ja sen ennakoiminen on mahdotonta.
https://news.mail.ru/society/35559524/?frommail=1
https://news.mail.ru/society/35559524/?frommail=1
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Madridilaiset tiedemiehet kertoivat odottamattomasta uhasta avaruudesta.
Ученые назвали неожиданную угрозу из космоса
Törmäyksen todennäköisyyttä ei voida ikinä todeta etukäteen.
Вероятность столкновения Земли с астероидом не всегда можно просчитать наперед, вынуждены
Kun tällainen törmäys tapahtuu on jo liian myöhäistä evakuointiin kertoo madrinilainen tiedemiesryhmä komputens yliopistosta.
Когда такое столкновение произойдет, будет слишком поздно для эвакуации того или иного региона, утверждает группа ученых из Мадридского университета Комплутенсе.
Newsflash; maapalloa uhkaa jatkuvasti USEITA asteroideja joiden tuloa ei voi ennustaa. Ihan viime vuosinakin ollut tapauksia missä "pimeä komeetta/asteroidi" ohittaa täpärästi maan.
Vaikka aurinkoa kiertävät komeetat onkin tiedossa voi odottamaton möhkäle tyhjyydestä aiheuttaa törmäyksen noiden tuttujen kanssa ja kappale ohjautuu kurssiin kohti maata.
Непредвиденный удар может направить астероид в сторону Земли.
Vielä on siis toivoa päästä itärajantakaisista eroon, jos hyvä munkki käy!!
Voi aluksi vaikuttaa uhkaavalta, mutta sitten muistin että Venäjän mahtava presidentti Putin pystyy meidät kaikki pelastaa tuolta asteroidilta! Putin ottaa paidan pois, ottaa huikan taikavodkaa ja lentää avaruuteen ja tuhoaa asteroidin!
есть дерьмо и умереть
Te sitä Putinia niin rakastatte että häntä aina olette esiin tuomassa ja apuun huutamassa,minä vain tässä luen suurvalta venäjän uutisia kun ylen pikkutiedonanto ei kiinnosta.
Silti olet täys moukka, sivistymätön sellainen.
En tiedä millä sinä mittaat sivistystä,mutta minulla on vähän pitenpi koulutus kuin keskinkertaisilla ministereillä esimerkiksi,kielitaidosta nyt puhumattakaan esim laulan ja soitan vähintään 5 kielellä ja muu puhe ja kirjoitus tulee siihen päälle.
Vaikuttaa ihan suomenruotsilta, jota kukaan ei ymmärrä, paitsi suomenruotsalaiset!
Itseasiassa+törmäys+voidaan+ennakoida+ja+yleensä+hyvällä+varoitusajalla.+Skywatch+vahtii+tähtitaivasta+samoin+kuin+Asteroids@home-projekti.+Suuret+uhkaavan+kokoiset+asteroidit+tunnetaan+95%:sti.+Yllätyksen+mahdollisuus+on+pieni+ja+jos+kohti+tuleva+kivi+löytyy+niin+vastatoimia+voidaan+käynnistää.+Puhutaan+etäisyyksistä+joissa+varoaikaa+on+monta+vuotta.+
Tällä+hetkellä+tiedossa+on+yksi+alueelliseen+tuhoon+kykenevä+asteroidi+joka+tekee+sadassa+vuodessa+useita+lähiohituksia+jotka+sisältävät+maahan+osuman+mahdollisuuden.+Takuuvarma+osuma+on+tulossa+2880-luvulla+ja+kyseinen+asteroidi+ehditään+ohjata+pois+kurssiltaan.+Vuoteen+2880+mennessä+kerkeää+sattua+monta+muuta+potentiaalista+katastrofia+joilla+ei+ole+mitään+tekemistä+minkään+asteroidin+kanssa.+Yellowstone+kerkeää+paukahtaa+ennen+kuin+mikään+kivi+osuu+maapalloon.
Jos tuommoinen tuho on tulossa, olen valmis! Minä en pelkää kuolemaa, koska sitä ei ole. Elämä täällä pallolla/fyysisessä materiassa on vain oppimista henkisen kasvun merkeissä. Tietoisuus on ikuinen.
https://www.youtube.com/watch?v=8RuEsQx0NbE
Siinä ei musiikit auta, kun tulee tuomion hetki.
Kukin saa sitä mitä on elämässään halunnutkin. Paha pahalle ja hyvä hyvälle.
Hypno-äänitetty diskomusa vaihtuu kurjuuden huutoihin osalla ja osalla ilon itkuun.
Venäjän versio The Sun lehdestä, pelkkää satua.
Toivottavasti osuu venäjälle ja tappaa jokaisen ryssän siihen paikkaan.
onks toi tieto vahvistettu new yorkis? nebraskan huhuja? tiedee diedee döödee dää