Jo on maailma mallillaan kun rikoksesta tuomittu kokoomukselainen saa jatkaa ryöstelyjään niin, ettei kukaan ole vaatimassa hänen poistamistaan luottamustehtävistä, joita hän on aikaisemminkin käyttänyt hyväkseen rötöstelyssään. ?
.
Vetää sanattomaksi lainkuuliaisuuden kaksinaismoraali.
.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c6a55d88-9a78-48ac-9212-93a2723900ae
.
Vetää sanattomaksi lainkuuliaisuuden kaksinaismoraali.
.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c6a55d88-9a78-48ac-9212-93a2723900ae
Vastaukset 7
Vanhimmat
Valitsihan hesalaisetkin kyläpäällikökseen taparikollisen kokoomuslaisen, apupäällikökseen rötöstelevän viherpiipertäjän !
Late Lapista.
Kokoomuksen Vapaavuori on tapon yrittäjä, varas ja rattijuoppo. Palkittiin kahdella kaudella ministerinä ja on nyt Helsingin kaupungin pormestari.
Kuta suurempi rikoslista kokoomukselaisella, sitä suurempi virka ja päällikkyys.
Kokoomuksessa näitä tappajia, ratteja, myymälänhoitajia jne. kyllä riittää.
.
Hallinto on samanlaisesta puliveivareista tehty ja siitä johtuu, että virat jaetaan saman henkisten kesken.
.
Ei korppi korpin silmää noki.
Millään ei ole enää mitään väliä.
Häkämies, Katainen, Vapaavuori, Holmlund ja Suvi Linden olivat aikanaan ryhmä joka valitsi kaikki poliisijohtajat kokoomuslaisista kannattajistaan. Myös Aarnion.
Aarnio pyöritti huumebisnestä Holmlundin toimiessa poliisin laillisuusvalvojana. Aarnion paljasti kaksi lehtinaista vaikkei heillä ollut tietoa tietolähderekisterin tuhoamisesta, eikä ollut oikeutta saada tietoja Aarnion kaikesta toiminnasta, kuten oli Holmlundilla. Kaikesta päätellen Holmlund oli yhtenä muiden mukana noissa bisneksissä.
Häkämies oli pääjärjestäjä Kemira-kaupoissa v. 2007. Katainen ja Vapaavuori tukivat taustalla.
Häkämies, Katainen ja Vapaavuori järjestivät Caruna-kaupat v. 2014, painostaen valehtelemalla muut suostumaan kauppoihin.
Häkämies järjesti saksalaisten enrgiayhtiöiden johdossa vuosikymmeniä toimineen insinööri Binzelin Fortumin hallitukseen v. 2011. Fortum osti äskettäin saksalaiselta E.Onilta vanhentunutta energiantotantoa 3,7 miljardilla. Kuin ostaisi kännykkätehtaan ajalta ennen älypuhelimia. Huijaus muistuttaa suuresti Enronin skandaalia.
Se joka osaa ja haluaa muodostaa laajemman kokonaiskuvan tietyn kokoomuspiirin vallan käytöstä ja toiminnasta, voi nähdä niitä oikeita totuuksia lukemattomille vakaville talous- ym. rikoksille, eikä tavitse uskoa kaikkea mitä pieni valtapiiri järjestää käskyttämiensä poliisijohtajien ja medioiden avulla.
Tämä on maan tapa, ei mitään uutta.