Suomen Uutiset lehteä.
Kannattaa lukea myös
16
299
Vastaukset
- Uskoo.ken.tahtoo
Aika fanaattista natsimediaa. Ei mee läpi ees tällä medialukutaidolla!
Kyseessä on "kilpaileva" roskajulkaisu mv-lehdelle. Kohderyhmäkin on sama eli peräkamaripojat, joiden tietämys asioista on vajavainen. Näihin tuo roska uppoaa!
- täyttäroskaavain
Komea on nimi paskajulkaisuksi.
- 73465
Sinulla on tapana vastailla omiin kirjoituksiin, mutta me ymmärrämme.
- persujenjutut
73465 kirjoitti:
Sinulla on tapana vastailla omiin kirjoituksiin, mutta me ymmärrämme.
Asiaa ainakin vastaili jos oli itselle vastannut. Sinun jutut taas on ihan tyhjänpäiväsiä, asiasta et kykene puhumaan. varmaan sitten oletkin joku persu, sehän o persujen tapa, kun niillä ei mihinkään äly tunnu riittävän.
- Hyväonlehtijapuolue
Su Uutiset on perussuomalaisten äänenkannattaja. Perussuomalaiset ei ole natsiliike!!!! Perussuomalaiset on ainoa isänmaallinen eduskuntapuolue Suomessa. Ainoastaan perussuomalaiset puolustaa suomalaisia. Muille tuntuu olevan tärkeämpää puolustaa niitäkin jotka on laittomasti Suomessa.
- isokorttokokopuolue
Niin eikä persussuomalaiset ketään puolusta, ratsastavat vain maahanmuuttajien tekemillä rikoksilla, oikein odottavat, että ne tekisivät jotain kauheaa, että pääsevät sillä sitten hehkuttelemaan maahanmuutto vastaisuudellaan. Ei sellainen ole puolustamista.
Aivan turhaa joukkoa koko puolue.- mietintään
Asiahan ei ihan noinkaan ole ei kukaan toivo esim lasten raiskauksia.
Nyt näitä maahanmuuttajien raiskauksia saa lukea päivittäin ihan IS.sstä ja Iltalehdestä enään ei tarvitse MV-lehteä siitä syyttää.
Vielä muutamavuosi sitten näistä ei valtamedia uutisoinut kuin pakon edessä. Nyt tilanne on hieman muuttunut kun on huomattu mitenkä salailu ei vie pitkälle.
Vasemmistolta tämä mamujen hyysäys on vienyt ääniä, etenkin Vasemmistoliitolla on myös kannattajakunta vaihtunut.
Vasemistoliitosta on kaikonneet perinteiset duunarit tilalle on tullut nuoria seksuaalivähemmistön edustajia, paljon sellaisia joille jokin muu on tärkeämpää kuin työ.
Kovin on maailma muuttunut mietityttää kenelle äänensä antaa, Persuilla on moni asia hyvin on kuitenkin äärioikeistolainen eikä se sovi missään tapauksessa duunarien puolueeksi.
Voitte miettiä mitenkä entiset Persut, nykyiset Siniset ovat pahin vihollinen tavalliselle palkansaajalle.
- JussikinEsiintyy
Hyvä tienapoika video nyt Suomen Uutiset verkkolehdessä
- HyväAjatus
Persut voisivat jatkossa keskittyä tiernapoikavideoiden tekoon, valtakunnanpolitiikassa heitä ei enää tarvita kuten kannatusluvutkin osoittavat.
- Anonyymi
Perussuomalaiset 23%, vasemmistoliitto jotakin 7-8%. Sosiaalidemokraatit 13,9%.Perussuomalaiset siis ykkösenä ylivoimaisesti. Toisena kokoomus jotain 17%.jne...
- Anonyymi
MV ja Suomen uutiset päässeet tavoitteeseensa: höynänneet tyhmimpiä. Suurin osa suomalaisista vastustaa natsipropagandaa.
- Anonyymi
Ihan hirveitä roskalehtiä!
- Anonyymi
Suomen uutiset = persujen satukirja. Mutta kun uskovatkin satuihinsa :9
Suomen Uutiset on nasta natsi aku akka. Jänskiä persu toimitteljoiden ropakanta kirjoitelmia joissa totuus ei pilaa jänskää tarinaa...
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po393369Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi162615Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242574Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441826- 251546
- 1211321
Nainen, se on vain karu totuus, että
sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja2791278Joko aiheuttamani pettymys
on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.901239- 1071148
Kosulan Keisari karviossa
Non ni. Kosulan keisari karviossa käväsemässä,kamera pyöri ja tubetulot lopsahti tilille,myös VEROVÄHENNYLSIIN ajo241146