Mielestäni kyllä, koska äärivasemmistolaiset ovat vaarallisia ja väkivaltaisia ja rikkovat julkista ja yksityistä omaisuutta sekä käyvät toisinajattelijoiden kimppuun ja pahoinpitelevät kaikkia jotka ovat eri mieltä.
Tulisiko äärivasemmistolaisuus kieltää lailla?
22
285
Vastaukset
- Persut.valtaan
"Tulisiko äärivasemmistolaisuus kieltää lailla? "
Ehdottomasti kyllä. Mikään toinen aate kuin äärivasemmistolaisuus ei ole aiheuttanut yhtä paljon kärsimystä.
-Neuvostoliitto
-Kiina
-Kaukoitä
-Etelä Amerikka
-Helsingin Hakaniementori
Siinä sitä listaa on.- ihana_Venezuela
Hakanemen rinalla pitää mainita vasurien paratiisivaltio Venezuela
- pikkulisäys
Lisään listaasi vielä EU:n, joka perustettiin hiili- ja teräskaupan vapauttamiseksi Euroopan hiili- ja teräsyhteisön nimellä aluksi. Kommunismiinhan kuuluvat vapaus (vrt. vapaa kauppa ja vapaa kasvatus), veljeys (hyvävelisyndrooma), tasa-arvo (käytännössä maahanmuuttajien etusija). Äärivasemmisto suosii rakenteellista korruptiota maassamme.
ihana_Venezuela kirjoitti:
Hakanemen rinalla pitää mainita vasurien paratiisivaltio Venezuela
Kyllä se on Suomi, muttei Sipilän hallituksen aikana!
Äärioikeistolaisuus ja eliitin juhlinnat pitäisi kieltää lailla. Sellainen riistää köyhiä ja heikommassa asemassa olevia. Kaikesta muusta leikataan ja haetaan säästöjä, muttei itsenäisyyden presidentin vastaanotosta ja köyhempikin kansan osa maksaa rikkaiden kulut vaikkei siihen koskaan pääse osallistumaan!
- bööpeli
Älä nyt Juha innostu!
- kokytr
Kiakkovieraista on jo aikaa viisi vuotta. Samanlaista tunnelmaa rummutuksineen ei ole edes PVL saanut aikaan.
- nyt_kieltämään
Ennen hakaristejä pitäisi kieltolistoilla olla moporikollisjengien liivitunnukset, itse nämä rikollisjengit, anarkistien väkivaltaan kiihottavat mustat liput, itse anarkistit ja erityisesti Suvi Auvinen, sirppi ja vasara-tunnukset.
Siis natseja on maassamme kourallinen. Muutama kajahtanut kaveri, joka historiasta ei tajua mitään. Mutta noita mopojengirikollisjärjestöjä on monia ja niissä huolestuttava määrä rikollisia. Samoin anarkomarkoja takkunettiläisiä on huomattava määrä verrattuna natseihin. Äärivasemmisto on huomattavasti laajempi ongelma maassa, kuin natsit! Ehdotttomasti kieltolistoille ja pois kaduilta häiriköimästä. Tähän häirikkögenreen kuuluu myös jotkut äärivasemmistolaiset maahantunkeutujat, kuten kurdien möykkämiekkarit. Ei kun kieltoon, menkööt Turkkiin mölyämään.Sipilä on hyvä esimerkki natseista. Kyllä niitä vaan on Suomen hallitus ja eduskunta täynnä. Persuillaan!
Ja kertoisitko sinä konkreettisesti miten "äärivasemmisto" on elämääsi haitannut? Miten mustat liput, sirpit ja vasarat tms ovat haitallisia? Konkretiaa!!! Haitoista täytyy kai löytyä selkeitä tarvittaessa mitattavia vaikutuksia - haittavaikutuksia.... Mitkä muut tytökalut ja perinteiset maatalousvälineet tulee tunnuksina kieltää - eikö puimurikin edusta maanviljelkijäöykkäreiden tientukkeena jurnaamista?
Talvisodan ihmeen kerrottiin johtuvan kansan yksituumaisuudesta - jos näin on eikö persut tulisi kieltää - vastakkainasettelua korostavana ryhjmänä edistavät epäyhtenäisyyttä ja ovat kuitenkin kokonaisuutena riekkuva vähemmistö !
- 6t5kj9
Hakkaavat viattomia luontokappaleitakin, hevosia. Noin väkivaltainen järjestö pitää kieltää ehdottomasti.
- tärkein_kiellettävä
Tärkein kiellettävä olisi AY-liike.
Katsokaapa Ruotsia. Siellä AY ei lakkoile ja jos, niin korvaavat vahingot 100-prosenttisesti
8½ % oli pahimmillaan Ruotsin ja Suomen työllisyysasten ero.
On maamme köyhä ja siksi jää.
Kiitos AY:n- ayvaikalliseuro
Kieltäisin mieluummin euron kuin ay-liikkeen.
Kallis euro vaikeuttaa vientiteollisuuttamme ja pitää korot liian alhaisina, jolloin lainan hakeminen on liian helppoa. Ay-liike on jäsenensä edunvalvoja ja työehtosopimusten tarkastaja, joka siten ehkäisee orjatyön (9 €/pv) laillistamista viralliseksi työsuhteeksi. - monipuolinen_kiitos
AY:n avulla on karkoitettu tuotantotehtävät ulkomalle. Kiitos.
AY:n avulla on palvelutehtävät saatu itsepalveluautomaateille. Kiitos. - olisiko_laaturuokaa
Kelpaisivatkohan ay-terroristipomot minkinruuaksi vai pitäisikö viedä ongelmajätelatokselle
Parasta ois kieltää sulta sitten myöskin lomarahat, lomat, arkipyhäkorvaukset, sunnuntaikorvaukset, palkkojen korotukset yms. jos olet sitä mieltä että pitäisi kieltää AY-liike!
ayvaikalliseuro kirjoitti:
Kieltäisin mieluummin euron kuin ay-liikkeen.
Kallis euro vaikeuttaa vientiteollisuuttamme ja pitää korot liian alhaisina, jolloin lainan hakeminen on liian helppoa. Ay-liike on jäsenensä edunvalvoja ja työehtosopimusten tarkastaja, joka siten ehkäisee orjatyön (9 €/pv) laillistamista viralliseksi työsuhteeksi.Kyllä se markan ottaminen takaisin käyttöön olisi Suomelle todella kallista. Markka ei pysynyt kilpailemaan 90-luvulla muiden valutoiden kanssa ja konkkaan meni monet yritykset devalvoinnin vuoksi. Sitäkö haluaisit?!
Älä puhu sellaisesta mistä et tiedä hevon vittuakaan!
- roletaari
Olen ihmetellyt, että naamioituneiden anarkistien annetaan hillua ja vieläpä vasureuden puheenjihtaja puolustaa, ja kannustaa niitä.
Minusta paukkupommien heittely poliisihevosten jalkoihin on vakavanpaa häirintää kuin jonkin rätin roikottaminen seipään päässä.
Hakaristitunnuksen käyttökiellossa on myönteinenkin piirre.
Ko. risti on svedu aatelissuvan tunnus ja tullut Suomeen 1918 ko. suvun kreivin valkoisille lahjoittamien kahden lentokoneen kyljissä.
Siis pesäeroa sveduihin!- Anonyymi
Jos kytä siat ja luontaiset viholliseni koettavat estää minua käymästä luokkavihollisen ylilyöntejä vastaan - mitä muuta voisin tehdä! Muistutukseksi :Kaikki historian tuomitsevat suuret rikokset ihmisyyttä vastaan olivat tekohetkenään maidensa lainsäädännössä LAILLISIA niin juutalaisten tuhoamisesta orjuuteen, apartheidista ddr. rajaampumisiin !
Ihmisoikeudet ja vapaus syntyy teoista ja taisteluista - usein lakien rikkomisesta - laki ei ole oikeutta - eikä poliisi ole ystävä - se on sika ja epäoikeudenmukaisuuksien puolustusrintama . Poliisi valitsee puolustaa hirviövaltiota, sortoa jolla on lain siunaus ja eriarvoisuutta - poliisin ammatti on VALINTA - siksi kyttä on aina oikeutettu KOHDE!
- VasemmistoOnMurha
Riittä kun ne kaikki joko karkotetaan tai jauhetaan minkkien ruoaks.
- TriplaXXXX
Vasemmisto ei ole turvautunut varsinaiseen väkivaltaan, ehkä syyllistynyt kansalaistottelemattomuuteen, ehkä ilkivaltaan mutta väkivallasta on pitänyt aina huolen äärioikeisto. Poikkeuksen tietenkin tekee kansalaisota, mutta sitä tuskin tässä lasketaan. Monessa muussakin maassa on käyty sisällisotia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658