Tänään tuhlataan rahaa

Sain verottajalta pari tonnia joten ajattelin lähtee tuhlaamaan niitä.
23284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Mitäs jos maksaisit velkasi ensin!

Äänestä

Palautusrahoilla kannattaa ostaa viinaa niin voi löytää kumppanin.

Äänestä
  • Niin pitkään on sullakin kumppani, kun palautusrahat ja viina riittää.

    1Äänestä

  • taidatollariippuvainen kirjoitti:

    Niin pitkään on sullakin kumppani, kun palautusrahat ja viina riittää.

    Jatko viinat juodaankin velaksi. :D

    1Äänestä

  • Vain jos sillä matolla voi lentää etelään. :)

    ilmaiseksi...

    1Äänestä

  • Susta tulisi mainio myyntitykki.

    Hui helvata, jos tuhlaisin palautukset tuohon. Ei siinnä muuten mitään,mutta kun heti kun vieraita olisi iltaaistumassa olisi sekin kuorrutettu punaviinillä.

    Sain vähän palautuksia. Pakko maksaa velkaa. Mutta sijoitan uuteen olkkarin pöytään, maksoi alle 200 e. Entinen on 80-luvulta. Ei meillä sentäs tuhlaamaan aleta :)

    Äänestä



  • Wwuwuw kirjoitti:

    Tää on kivempi luuta..
    https://youtu.be/6a7vtm3iqFE

    Varsi ei onneksi ollut reikään työnnettynä....

    Normaalisti lisävarusteiksi kuuluu kissa ja kuparipannu. Jälkimmäistä voi kysellä Palsanmäeltä. Huom _Palsan_mäeltä!

    Äänestä

Minä sain 370 euroa vaikka en ollut edes töissä. Ostan tietenkin pari koppaa kaljaa viikonlopuksi.

Äänestä

Sain 2220e palautuksia ja säästötilille ja sijoituksiin meni, kuten osa kuukausitilistäkin. En harrasta tuhlaamista. Ostan tarvittaessa kaikki tarvitsemani isommatkin ostokset velattomasti.

Äänestä
  • Ja nyt lupasit mulle espanjan matkan, tosta vaan. Kiitos. :)

    1Äänestä

Minulle tuli vajaa kolme tonnia. Varasin mökin rukalta naisen kanssa ja siihe menikin heti 800 euroa. Tammikuussa mennään laskettelemaan.

Äänestä
  • No kai sä sitten heti ilmoitat mulle, jos tälle "naiselle" tulee joku este, ettette pääsekään lähtemään. Niin ei mee matka hukkaan, mä voin sijaistaa teitä molempia. Hyvä, kiitti. :)

    1Äänestä

Kiva kiva, joku ostaa mulle espanjan matkan?!! Kuka se on? Tadaaa? :D

No saakeli kun teillä kerran sitä massia on, niin kai sitä voi hiukan tännekin viskellä...mitäh? älkää vänkyttäkö vastaan vaan sanokaa jooo-o jooo-o, heti järjestyy. :D

Kiva...nyt näyttää oikealle asenne.

1Äänestä

Mä maksoin ne rahat pari viikkoa sitten. Kiitos lainasta!

Äänestä
  • Hyvä, kun on noin reilu varainkerääjä. Lupaan olla kiitollinen näkemästäsi vaivasta. tarkistin, että nuo rahat ovat onnistuneesti saapuneet mun tilille. Kierrätetty sun tilin kautta. kiitos, hei. :)

    Palataan asiaan taas kun olen rahaa vailla.

    Äänestä

  • mazy kirjoitti:

    Hyvä, kun on noin reilu varainkerääjä. Lupaan olla kiitollinen näkemästäsi vaivasta. tarkistin, että nuo rahat ovat onnistuneesti saapuneet mun tilille. Kierrätetty sun tilin kautta. kiitos, hei. :)

    Palataan asiaan taas kun olen rahaa vailla.

    Tämä on todellakin ollut ns. win-win tilanne. Mä olen tyytyväinen, että saan nollakorkoista rahaa käyttööni ja sä ja muut olette tyytyväisiä, kun saatte kivan bonuksen ennen joulua. Tosin helmikuun alussa mun pitää maksaa toinen erä jälkiveroista ja se ei enää menekään jouluiloksi vaan "herrojen perseeseen". Poliitikonpaskiaiset tuhlaavat ne rahat johonkin turhuuteen.

    Äänestä

  • scrg kirjoitti:

    Tämä on todellakin ollut ns. win-win tilanne. Mä olen tyytyväinen, että saan nollakorkoista rahaa käyttööni ja sä ja muut olette tyytyväisiä, kun saatte kivan bonuksen ennen joulua. Tosin helmikuun alussa mun pitää maksaa toinen erä jälkiveroista ja se ei enää menekään jouluiloksi vaan "herrojen perseeseen". Poliitikonpaskiaiset tuhlaavat ne rahat johonkin turhuuteen.

    Eiii, nyt on joku väärinkäsitys tullut. Kyllä ne kaikki rahat on tulleet mulle, ei muille mitään ole mennyt! Eiiii toikin on väärinkäsitys, nekään rahat ei mee herrojen perseeseen, vaan suoraan mun tilille.

    Jälkiverot on ohjattu mun tilille suoraan maksettaviksi. Kaikki ja myös palautukset. Ne vaan piipahtaa kunkin muun tilillä, kunnes jälleenohjautuu mulle...muille jää vaan miinusta. :)

    Äänestä

Täytyykin tarkistaa ettei ole vääriä kaavoja, ettei tuu kemiallista pössäystä ja rahat katoa taivaantuuliin. :)

Äänestä

Kyllä palautusrahat menee reissaamiseen ja uusia vaatteita ostan.

Äänestä

Menikö dark seksinukke bordelliin heti kun sai veronpalautukset?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raha-on-kemia kirjoitti:

Sain verottajalta pari tonnia joten ajattelin lähtee tuhlaamaan niitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu