Persuilta on kaikki ovet suljettu hallitukseen. Oppositiopuolueelle ei kannata haaskata omaa ääntänsä
Persuja ei tosiaankaan kannata äänestää
Ghjjjj
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jos nautit siitä että muslimit raiskaavat suomalaisia lapsia, äänestät tietenkin muita kuin persuja.
Mut kun jos ei varsinkaan viiti silti? Mitäs sitten?
Nykyhallitus on jatkuvasti kiristänyt maahanmuuttopolitiikkaa, joten persuja ei tarvitse äänestää. Täytyy vain pitää huoli, ettei äänestä vihervasemmistopuolueita.
Yhtä hyvin on kaikki toiminut kuten Ruotsissakin. Porvarihallitus on vaatinut poliisia ja medioita salaamaan muslimien tekemät lasten joukkoraiskaukset, jotta persut eivät saisi kannatusta. Ja salattu on. YLE:n toimitusjohtaja on Kokoomuksen suvakki Merja Ylä-Anttila, joka ylimpänä varmistaa ettei kansa saa tieto lasten joukkoraiskuista kuin muistakaan muslimien rikoksista.
...Mutta nämä em. faktathan sinä Kokoomustrolli tiedät jo varsin hyvin.
Aloittaja on oikeassa, uskomme häntä.
Aloittaja on viherpunanatsi, älkäämmme uskoko häntä.
Sitten ei kannata äänestää ketään, koska nämä hallituskelpoiset puolueet kilpailevat matukiimallaan ja sillä kuka tuo maahan eniten haittamamuja.
Vaihtoehdot ovat siis persut tai nukkuvien puolue.
Mutta eiköhän ton Sipilän laulut ole laulettu näissä hallitushommissa?
Meneppäs nyt pikku Ali Hussein nukkumaan siihen fattasänkyysi äläkä vaivaa pikku pikku aivojasi sivistyneen maailman asioilla. Sano isoäidillesi, että ottaa sen luun pois nenästä yöksi, ettei tukehdu nukkuessaan.
PS on lastensa ja lastenlastensa tulevaisuutta ajattelevalle ainut vaihtoehto.
Puolueet joita kiinnostaa vain muslimirikollisten ihmisarvo ja pitävät muslimirikollisten uhreja vain hyväksyttynä hintana muka suvaitsevaisuudestaan, ällöttää ettei sanat riitä kertomaan.
Julkisuudessa käydyissä keskusteluissa keskitytään etsimään syitä miksi näitä kammottavia asioita tapahtuu, mutta uhrien auttamisesta ja jaksamisesta ei olla huolissaan.
Mulkeroille saalistetaan myötätuntoa sota-alueilla ja perheiden puuttumisella, aivankuin Suomessa ei olisi ollut sotaa ja sotalapset joutuneet eroon perheistään.
Niin totta. Joku muutos tähän on saatava. Jos vaaleissa ei voi vaikutta, jää jäljelle vaan barrikaadit.
Kyllä sinne pääsee, kun vain vaalit voittaa, yritti muut mitä tahansa. Lasten leikkihuone eduskunta on nykyään.
Mikään ei koskaan muutu, jos äänestysperiaate on vain se, että antaa äänensä jo ennenkin voittaneelle puolueelle. Maailma ympärillämme muuttuu koko ajan, joten kannattais äänestää niitä asioita, mitkä tärkeäksi tässä hetkessä katsoo.
muuta ei missään nimessä tule äänestää kuin perussuomalaisia.
MUUT OOTTE PELINNE PELANNEET !
HALLITUS LEIKKASI KANSANELÄKETTÄ INDEKIJÄÄDYTYS MONELTAVUODELTA.
TÄSTÄKÖ TEITÄ PITÄÄ KIITTÄÄ JATKOON . BÖÖÖ