Uskaaltaako käyttää elekronista parkkikiekkoa joka toimii atomaattisesti? Onko kukaan saanut tämän käytöstä sakkoja? Hyvinkäällehän tällaisella ole mitään asiaa vainoharhaisten pysäköinnin valvojien takia.
Tässä esimerkki vainoharhaisuudesta:
https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/551147-parkkikiekon-osoitin-lipsahti-1-2-millia-vinoon-alkaa-menna-ihan-alyttomaksi-tama
Elekrooninen parkkikiekko
11
146
Vastaukset
- miksinytvasta
Jo vuoden käyttänyt. Hyvä laite. Jo tottunut, enkä edes tarkista lähtiessä.
Meillä mies sai toissaisänpäivänä lahjaksi ja mainio laite. Ainakaan Helsingissä eivät ole parkkipirkot huomautelleet.
- Lievästi_yhä_hymyillen
Erottaako laitetta sellaisesta vanhemmasta versiosta jossa aika "kiersi" koko ajan karkuun. Joskus ennenvanhaan huvitti kun pysäköinninvalvoja vinkui ulkomailta ostetusta kiekosta koska siinä luki saapumisaika vieraalla kielellä. Joskus taas kuulin että kiekko oli ollut väärän värinen eikä sitä hyväksytty sen takia.
- diippaadai
Paras keksintö ja paras myönnytys autoilijoille pitkään aikaan.
- KäytäIhmeessä
Nykytekniikalla koko homma olisi hoidettavissa niin, ettei kaikenmaailman vekottimilla edes pystyisi kikkailemaan. Mutta koska pelleilyn halutaan jatkuvan, niin silloin näitä sääntöjen kiertämistä varten viriteltyjä vehkeitä voi käyttää, kunnes kiinni jää. Koko parkkikiekko on ajatuksena ihan perseestä.
- eitarvimuistella
Ei sillä sääntöjä kierrellä. On vain automaattinen. Laittaa tuloajan.
- free.parking
Koko pysäköinninvalvonta on ajatuksena ihan perseestä, ihmisten pitäisi saada pysäköidä ihan tarpeitaan vastaavasti ja parkkipaikkoja pitäisi olla riittävästi saatavilla jolloin niitä ei tarvitsisi nykytyyliin keinotekoisesti rajoittaa, valvoa ja rangaista "väärin" pysäköinnistä.
Ja raha ei ole mikään peruste, se on vain ihmisten itsensä keksimä mielivallan käytön väline jolla varakkaat alistavat köyhempiä. Se ei ole oikein!!
suomikieltolassa vaan on aina tykätty kieltää, rajoittaa, estää ja hankaloittaa ihmisten arkielämää kaikin mahdollisin keinoin kuin jossain helvetin ddr:ssä tai neuvostoliitossa :/
Ihmiset kuten luonnon eläimetkin ovat syntyneet vapaiksi, miksi yhteiskunta yrittää kahlita, vangita ja rajoittaa ihmisten elämää epäluonnollisen mielivaltaiseen liekaan kaikin keinoin, ei tällainen ole millään tavalla mielekästä!! - OnkoEtua
Itse käytän easyparkkia. Sehän ei vaadi mitään erillisiä vekottimia ja parkkeja on ainakin täällä pk-seudulla ja Tamperella riittävästi. Siinä maksan vain toteutuneesta parkkiajasta.
Mitä etua elektroninen parkkikiekko tuo tuohon verrattuna?- diippaadai
No sehän on aivan eri asia. Useilla näkyy olevan sekä easypark tarra että e-kiekko. Myös itselläni. Ei huolen häivää, käyttääpä kumpaa vaan.
Käytät siis ep,tä siellä missä voi ja kiekkopaikoilla kiekkoa. - eivätmaksullisia
Puolentunnin- kahdentunin aikapaikoila pitää olla kiekko!
- helppo.pieru
itse käytän easyfarttia, kun vetää hernekeittoa, ruisleipää, piimää ja kaalisoppaa niin kyllä helposti pierettää ainakin muutaman päivän ajan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?39584Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t218512- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492