Sinertävä pakaroiden iho

Mistähän voisi johtua sinertävä / normaali ihoa tummempi iho pakaroissa? Voiko pakarat mennä kuolioon? Asiallisia vastauksia kiitos.
2271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oliskohan kyseessä peräpukamat?

Äänestä

Taustalla voi olla luonnollisesti monta asiaa. Syntymästä asti ollut tumma läiskä pakaroiden yläreunalla voisi olla "mongolian spot", täysin hyvänlaatuinen syntymämerkki. Moni ihosairaus ja ihottuma voi aiheuttaa eriväristä muutosta. Jos pakarat menevät kuolioon olisit todella sairas ja kivulias, kyse ei varmasti ole siitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Mikävikana kirjoitti:

Mistähän voisi johtua sinertävä / normaali ihoa tummempi iho pakaroissa? Voiko pakarat mennä kuolioon? Asiallisia vastauksia kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu