Perus lääkkeet itsemurhaan!!

Vaavaa

Paljonko tarvitsen jotain perus buranaa tai banadolia kuollakseni?

7

216

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin paljon että oksennat ne pois.

      Ei niistä kuole, saat maksavaivoja korkeintaan.

      Varmaa itsemurhaa ei ole, paitsi ehkä atomi pommin räjähdys lähellä seisoen.

    • määällllll

      niin paljon kun jaksat syödä,hyvä keino on liuottaa tabut vaikka mustikkakiisseliin ja sitten juot sen,voin kokemuksesta suositella!ainakin itselläni toimi hyvin!

    • Evankelium

      Itsemurha ei ole ratkaisu ongelmiin. Jeesus on. Huuda häntä avuksi, niin saat iankaikkisen elämän kuoleman sijaan. Hän sanoi Raamatussa:

      "Tulkaa minun tyköni, kaikki työtätekeväiset ja raskautetut, niin minä annan teille levon. Ottakaa minun ikeeni päällenne ja oppikaa minusta, sillä minä olen hiljainen ja nöyrä sydämeltä; niin te löydätte levon sielullenne. Sillä minun ikeeni on sovelias, ja minun kuormani on keveä."

      • Turhavaiva

        Saat loppuelämän sitä Jeesusta huutaa...


    • sveeper

      Autonrenkaita pinoon ja valella ne bensalla. Juoda pullo jallua ja mennä sisälle ja sytyttää tuleen.... ei jää haudattavaa... Komee tapa lähteä...

    • Hei,

      Oletko ajatellut, että voisit jutella ajatuksistasi ja tilanteestasi jonkin ulkopuolisen tahon kanssa? Tekstistäsi ei selvinnyt minkälaista apua olet jo mahdollisesti hakenut/saanut.

      On olemassa monenlaisia erilaisia auttavia tahoja, joihin voit olla yhteydessä. Tässä muutamia vaihtoehtoja:

      - Verkkokriisikeskus Tukinet, https://www.tukinet.net/. Tukinetistä saa halutessaan tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken. Keskustelut ovat luottamuksellisia. Tukinetissä on myös monenlaisia keskusteluryhmiä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja. Tukinet on avoinna vuoden jokaisena päivänä kellon ympäri.

      - Jos soittaminen tuntuu sinulle sopivimmalta tavalta hakea apua, niin valtakunnallinen kriisipuhelin päivystää numerossa 010 195 202 arkisin klo 09.00-07.00 sekä viikonloppuisin ja arkipyhinä klo 15.00-07.00.

      - Ympäri Suomea toimii myös kriisikeskuksia, joihin voi mennä keskustelemaan paikan päälle. Yhteystiedot löytyvät täältä: http://www.mielenterveysseura.fi/fi/tukea-ja-apua/kasvokkain/kriisikeskusverkosto

      Lämpimin terveisin
      SOS-kriisikeskus/Kata

    • vierailia

      Kävele rekan eteen mutta vasta kun se on noin 20 metrin päässä susta ja vauhtia on noin 100 sillä lasissa pitäis lähteä heti henki kulta sulta. Ja mitä jeesukseen tulee haistata vain sille joka sitä sulle suosittelee. On kokemusta kun lensin ulos duunista ja sen jälkeen kämpästäni niin ei tullut jeesukselta tukea aineskaan mulle. Itse mun piti itselleni uusi duuni järjestää sekä kämppä. Minä olen vain suuttunut joka kerta kun mulle on sitä jeesusta tyrkytetty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      113
      3765
    2. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      45
      3270
    3. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      25
      2590
    4. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      198
      2432
    5. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      22
      2369
    6. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?

      Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu
      Tv-sarjat
      35
      1596
    7. Kuvaile kaivattuasi kolmella emojilla.

      :) 😛😆😱
      Ikävä
      103
      1379
    8. Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa

      Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      1290
    9. Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!

      Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1270
    10. Jos elämäsi ihminen

      on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt
      Ikävä
      71
      1128
    Aihe