Perus lääkkeet itsemurhaan!!

Paljonko tarvitsen jotain perus buranaa tai banadolia kuollakseni?
7273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Niin paljon että oksennat ne pois.

Ei niistä kuole, saat maksavaivoja korkeintaan.

Varmaa itsemurhaa ei ole, paitsi ehkä atomi pommin räjähdys lähellä seisoen.

Äänestä

niin paljon kun jaksat syödä,hyvä keino on liuottaa tabut vaikka mustikkakiisseliin ja sitten juot sen,voin kokemuksesta suositella!ainakin itselläni toimi hyvin!

Äänestä

Itsemurha ei ole ratkaisu ongelmiin. Jeesus on. Huuda häntä avuksi, niin saat iankaikkisen elämän kuoleman sijaan. Hän sanoi Raamatussa:

"Tulkaa minun tyköni, kaikki työtätekeväiset ja raskautetut, niin minä annan teille levon. Ottakaa minun ikeeni päällenne ja oppikaa minusta, sillä minä olen hiljainen ja nöyrä sydämeltä; niin te löydätte levon sielullenne. Sillä minun ikeeni on sovelias, ja minun kuormani on keveä."

Äänestä
  • Saat loppuelämän sitä Jeesusta huutaa...

    Äänestä

Autonrenkaita pinoon ja valella ne bensalla. Juoda pullo jallua ja mennä sisälle ja sytyttää tuleen.... ei jää haudattavaa... Komee tapa lähteä...

Äänestä

Hei,

Oletko ajatellut, että voisit jutella ajatuksistasi ja tilanteestasi jonkin ulkopuolisen tahon kanssa? Tekstistäsi ei selvinnyt minkälaista apua olet jo mahdollisesti hakenut/saanut.

On olemassa monenlaisia erilaisia auttavia tahoja, joihin voit olla yhteydessä. Tässä muutamia vaihtoehtoja:

- Verkkokriisikeskus Tukinet, https://www.tukinet.net/. Tukinetistä saa halutessaan tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken. Keskustelut ovat luottamuksellisia. Tukinetissä on myös monenlaisia keskusteluryhmiä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja. Tukinet on avoinna vuoden jokaisena päivänä kellon ympäri.

- Jos soittaminen tuntuu sinulle sopivimmalta tavalta hakea apua, niin valtakunnallinen kriisipuhelin päivystää numerossa 010 195 202 arkisin klo 09.00-07.00 sekä viikonloppuisin ja arkipyhinä klo 15.00-07.00.

- Ympäri Suomea toimii myös kriisikeskuksia, joihin voi mennä keskustelemaan paikan päälle. Yhteystiedot löytyvät täältä: http://www.mielenterveysseura.fi/fi/tukea-ja-apua/kasvokkain/kriisikeskusverkosto

Lämpimin terveisin
SOS-kriisikeskus/Kata

Äänestä

Kävele rekan eteen mutta vasta kun se on noin 20 metrin päässä susta ja vauhtia on noin 100 sillä lasissa pitäis lähteä heti henki kulta sulta. Ja mitä jeesukseen tulee haistata vain sille joka sitä sulle suosittelee. On kokemusta kun lensin ulos duunista ja sen jälkeen kämpästäni niin ei tullut jeesukselta tukea aineskaan mulle. Itse mun piti itselleni uusi duuni järjestää sekä kämppä. Minä olen vain suuttunut joka kerta kun mulle on sitä jeesusta tyrkytetty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaavaa kirjoitti:

Paljonko tarvitsen jotain perus buranaa tai banadolia kuollakseni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu