Miellytämis ja mukavuuden halu

akkuvähissä

Tätä on miettinyt että miksi pitää tai haluaa miellyttää toista, no kun tietää että toinen pitää ja nauttii siitä mutta saako itse samaa takaisin. Voi esiintyä monessakin mielessä mutta otetaan esimerkki yleensä erotiikan saralta. Olen tehnyt kaikenlaista sängyssä avopuolison toiveesta ja kun nainen huomasi että saa mitä haluaa piti tietenkin selviönä sitä joka kerta. Tein välillä jotakin mistä itse en oikein saanut mitään tai aina edes tykännyt mutta halusin miellyttää naista ja tuottaa nautintoa. Mitä nainen teki, ainoa esimerkki oli aika ajoin seksikäs pukeutuminen koti oloissa ja ajatus että saa mut haluamaan. Jos halusin jotakin seksin aikana nainen yleensä kieltäytyi vaikka ei mistään sinänsä pervoilusta olutkaan kyse, totesi vaan etten mä haluu eikä mun ole pakko miellyttää sua. Sitten lopetin itsekin sen miellyttämisen pikku hiljaa ja nainenhan veti siitä herneen nenään ja alkoi pihtaamaan. Sitten alkoi mukavuuden halua työntyä naiosella esiin, muijalla oli vielä silloin kierrukka joten seuraava kiukuttelunaihe oli sperma, nainen sanoi inhoavansa tunnetta kun laukeamiseni jälkeen valuu ulos ja pitää pestä alapää ja vaihtaa vielä lakanakin joten nainen poistatti kierrukan ja sitten alkoi leikki kumilla, no kun sekin epämukava ja nahkea muijan mielestä alkoi hiljaisuus paiton alla joka jatkuu edelleen. Eli ei kannata edes suhteen akuaikoina miellyttää toista, pidemmän päälle vain harmia tiedossa kun mieltymykset tai tykkäykset eroaakin jossakin vaiheessa.

14

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wega

      Jaa-a kuule. Ei tuossa ole varsinaisesti kysymys miellyttämisestä ja mukavuudenhalusta. Kyse kun on vaan ja ainoastaan teidän välisestä suhteesta seksistä. Ihan perusjuttu on, että sekä vuorovaikutus että seksi on molemminpuolista - annetaan toiselle nautintoa ja saadaan sitä itse. Ei kukaan tervejärkinen kuvittele, että kumppani haluaa seksiä, ellei yhtään nauti siitä.

      "kiukuttelunaihe oli sperma, nainen sanoi inhoavansa tunnetta kun laukeamiseni jälkeen valuu ulos ja pitää pestä alapää ja vaihtaa vielä lakanakin joten nainen poistatti kierrukan ja sitten alkoi leikki kumilla, no kun sekin epämukava "

      Naisesi ei ole tyytyväinen ja onnellinen kanssasi. Kiukuttelu noista asioista kertoo sen. Tyytymättömyys puolestaan ei ole "mukavuudenhalua".

      • koulittuon

        Naisille kun ei kelpaa mikään, miehen pitää olla kuin joku rakastajien kuningas, hellä ja kaikin puolin naista palvova ja huomioiva, kun tulee miehen vuoro palkintona hapan naama. Olen kaks muijaa pistänyt pihalle kun mikään ei kelpaa tai ole hyvä. ämmät on paskoja.


    • Lopeta pohdiskelu ja katkaise suhde totaalisesti ja lopullisesti. Tilanne tuskin paranee, ei ainakaan siedettäväksi.

    • Lldlddf

      Jos seksin harrastaminen on naiselle noin vaikeaa ja itsekästä, anna olla.

      Te olette toisillenne ehkä liian itsestäänselviä, suhde on muuttunut välinpitämättömäksi ja seksikin kuihtunut ja mennyt naisen mielestä ikäväksi velvollisuudeksi josta on enemmän haittaaa kuin hyötyä.

      Eli ei tuo miellyttämisen- tai mukavuudenhaluun liity, ongelmat ovat teillä parisuhteessa ja rakkaudessa, tai pikemminkin ehkä sen puutteessa.

    • 36346765

      Kaiken yhteisen huvin pitää olla kummallekin kivaa. Jos näin ei ole, sitä ei harrasteta. Ihan sama, onko kyse seksistä, tanssimisesta tai sulkapallosta. Turha kenenkään on ketään syytellä.

    • No sikäli hyvä, että naisesi edes itse halusi jotain uutta. Jotkut naiset ovat täysin aloitekyvyttömiä.

    • intohimomusantahdissa

      En ole koskaan osannut ajatella seksiä toisen miellyttämisenä, saati että toiselle annetaan nautinto ja itse saadaan... kuulostaa erilliseltä ja mekaaniselta.
      Minulle seksi on yhteinen matka nautintoon. Kuin yhteinen tanssi eikä niinkään sitä mitä toinen tekee toiselle tai ei tee.

      • Kkdisjs

        Sulla on ilmeisesti aika kapea käsitys seksistä?

        Kun yllätyksenä annan miehelleni oikein kunnon pitkän käsi- ja suusession ihan loppuun asti, siitä on yhteiset ”tanssit ja matkat” kaukana, heh. Kyllä se keskittyy ihan vain seksuaalisen nautinnon tuottamiseen tavalla joka hänestä parhaimmalta tuntuu. Itse en saa siitä seksuaalisesti oikeastaan mitään, mutta on mukavaa tehdä toiselle hyvää ihan epäitsekkäästi.


      • 42958843
        Kkdisjs kirjoitti:

        Sulla on ilmeisesti aika kapea käsitys seksistä?

        Kun yllätyksenä annan miehelleni oikein kunnon pitkän käsi- ja suusession ihan loppuun asti, siitä on yhteiset ”tanssit ja matkat” kaukana, heh. Kyllä se keskittyy ihan vain seksuaalisen nautinnon tuottamiseen tavalla joka hänestä parhaimmalta tuntuu. Itse en saa siitä seksuaalisesti oikeastaan mitään, mutta on mukavaa tehdä toiselle hyvää ihan epäitsekkäästi.

        Kapea? Minusta "intohimomusantahdissa" on nimenomaan oikeilla jäljillä.

        On hienoa, jos teillä toimii tuollainen tsemppiseksi, mutta minusta seksissä ei ole mieltä, jos molemmat eivät ole täysin rinnoin menossa mukana. Parempi tyydyttää itsensä kuin ottaa palvelu vastaan.

        Siksipä en tunne kiusausta käyttää prostituoitujen palveluja (enkä muutenkaan toivo, että ihmiset teeskentelisivät tai tekisivät asioita minun mielikseni).


      • pelkkä_ajatus
        Kkdisjs kirjoitti:

        Sulla on ilmeisesti aika kapea käsitys seksistä?

        Kun yllätyksenä annan miehelleni oikein kunnon pitkän käsi- ja suusession ihan loppuun asti, siitä on yhteiset ”tanssit ja matkat” kaukana, heh. Kyllä se keskittyy ihan vain seksuaalisen nautinnon tuottamiseen tavalla joka hänestä parhaimmalta tuntuu. Itse en saa siitä seksuaalisesti oikeastaan mitään, mutta on mukavaa tehdä toiselle hyvää ihan epäitsekkäästi.

        Kyllä sun laisia naisa on liian vähän, muijaani oikein ällöttää ajatuskin suuhoidon antamisesta mulle, kädelläkään muija ei enää halua koketella penistä. Joskus kauniisti kysynyt voisitko ottaa ihan loppuunasti suulla, muijan ilme kertoo jo kaiken ja ei kyllä käsipelilläkään ole enää vuosiin halunut hommaa hoitaa


      • wendy.66
        Kkdisjs kirjoitti:

        Sulla on ilmeisesti aika kapea käsitys seksistä?

        Kun yllätyksenä annan miehelleni oikein kunnon pitkän käsi- ja suusession ihan loppuun asti, siitä on yhteiset ”tanssit ja matkat” kaukana, heh. Kyllä se keskittyy ihan vain seksuaalisen nautinnon tuottamiseen tavalla joka hänestä parhaimmalta tuntuu. Itse en saa siitä seksuaalisesti oikeastaan mitään, mutta on mukavaa tehdä toiselle hyvää ihan epäitsekkäästi.

        Seksissä on kyse nimenomaan vuorovaikutuksesta, yhteisestä matkasta nautintoon kuten tuossa edellä intohimomusantahdissa kirjoitti.

        " Itse en saa siitä seksuaalisesti oikeastaan mitään, mutta on mukavaa tehdä toiselle hyvää ihan epäitsekkäästi."

        Minusta tuossa teidän touhussa puuttuu juurikin vuorovaikutus ja yhteinen nautinto, koska et saa siitä itse mitään. Ankeaa. Olet miehelle väline.


    • Ohjoijaa

      Teidän suhde on tullut tiensä päähän, on aika erota, kumpikaan ei enää tykkää olla parisuhteessa.

    • onkokohdillaan

      Seksissä on juuri kyse miellyttämisestä, tekee toiselle jotakin mistä tietää toisen saavan sen nautinnon ja hyvän oln tunteen. Naiseni halusi nuorempana että sormetan hänen peppuaan kun työntelin takaapäin ja minähän sormetin en siksi että olisin pitänyt siitä vaan nainen piti, miellyttämistähän se on.

      • wendy.66

        En sanoisi sekstailua missään mielessä toisen miellyttämiseksi. Liika miellyttäminen tuhoaa varmasti suhteen.

        On tietysti hyvä tuottaa kumppanille nautintoa, mutta sen on tapahduttava omilla ehdoilla. Jos itselle on vastenmielistä se mistä kumppani pitää, niin täytyy osata sanoa "ei" tässä kohtaa. Sinä sormetit naisen peppua vaikka et siitä pitänyt. Vaikka ei pidä, on ok harjoittaa toimintoa. Mutta jos se on vastenmielistä, ei ole ok, eikä pidä harjoittaa toimintoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      136
      2639
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      107
      2140
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      40
      1775
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      40
      1599
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      60
      1506
    6. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      30
      1212
    7. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      11
      1150
    8. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      58
      1140
    9. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      63
      1096
    10. Pelataanko sivistyslautakunnan päätöksissä reilua ja avointa peliä?

      Huomasin, että sivistyslautakunta on tehnyt viikko sitten isoja miljoona päätöksiä lastemme koulukuljetuksissa ja kaup
      Ähtäri
      31
      769
    Aihe