joskus sillä voi päästä satakin metriä ilman vikoja ellei öljy ole jo loppunut moottorista ja kone leikannut kiinni. Tuonkin sadan metrin aikana kuuluu alustasta hirviä kolina ja pauke.
Audi on mainettaan parempi auto
kuinviimeistäpäivää
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Taidat liiotella. Eiköhän nykyautoilla pääse sen 100 000 km ilman vikoja.
Öljyä nyt voi joutua vähän lisäämään ja kannattaa muutamam kerran vaihtaakin tuossa km määrässä.
Sulla ei näköjään ole koskaan ollut hallinnassasi VW-groupin tuotetta.
Ei niillä taatusti satkun rajapyykkiä tavoiteta ilman vikoja.
Jep.itsellä oli 09 ja 15 malliset Tuon konsernin autot,niin oli ylimääräisiä korjaamokäyntejä molemmissa.toisessa muistaakseni alta 20tkm eka ja toisella mentiin jo lähemmäs 50tkm.
Nyt vaihtui auton valmistusmaa.
Eniten ihmetyttää kuka noita oikein ostaa?
Luulisi jo huomaavan mistä kyse.
Voit tulla koska vaan mun Audiin kuuntelemaan kuinka se ilmajousilla menee eikä rämise mikään.
3 litrainen V6 diesel ei hajoa millään vaan tuottaa sen muhkea 230 heppaa ulos.
Kolme vuotta ja 95tkm on hienosti palvellut mutta vaihdan uuteen version ensi vuonna
VAG:in pieniin bensakoneisiin ne ongelmat painottuu ja se DSG nyt on oma lukunsa kaikissa malleissa. Tosin A6 bensamallien kanssa pitää myös olla öljypurkki kontissa mukana.
Ainakin nuo 2008-2011 malliset 1,8 ja 2,0 bensakoneet ovat oikein öljyn separaattoreita:
Puolet öljystä jää koneeseen ja toinen puoli katoaa taivaan tuuliin !
Saksalaisten moottorilehtien mukaan syynä on laaduttomat männän öljyrenkaat.
Valmistajan ja maahantuojan mukaan "yksittäistapauksia" vaikka niitä on tuhansia.
Britit selvittivät: Huonoimmat kuskit ajavat Bemareilla, Mersuilla ja Audeilla.
mtv3
Saksalaisautojahan eivät koske mitkään liikennesäännöt, niin tuo on vain panettelua säälittävien brittien toimesta. Me kunnon saksalaisautoilijat ajetaan juuri niin kuin meitä huvittaa, ja sekös köyhiä harmittaa.
Pidä kuitenkin se järki päässä vaikka tehokas auto sattuisi olemaankin. Aivan liikaa on uutisia kun on ajettu hurjaa ylinopeutta tai kilpaa ja sitten onkin lähtenyt auto lapasesta ja on tullut turhia kuolemia. Eikös se ole semmoinen sanonta kun viittaat köyhiin että vain köyhillä on kiire?