Jeggingsit

Make97

En käytä enää koskaan muita farkkuja. Joustavat ja istuvat jalkaan kuin hansikas käteen. Suosittelen.

11

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuten myös!

    • IlmanKäsilaukkua

      Muuten hyvät, mutta taskut puuttuu usein tai ainakin ne on onnettoman pienet.

    • Femaleleather

      Leggingsit tai jeggingsit...hyvät ovat. Ei ole tarvetta taskuille...riittää, kun takissa on taskut.

      • Make97

        Näinhän se on. Jos ihan pakko niin pieni kädessä kulkeva laukku sitten.


    • jukkis_sukkis

      Voiks niitten alla pitää sukkiksia ?

      • Femaleleather

        Sellainen on lähes suotavaa ja syksyn viileillä ilmoilla jo välttämätöntä. Talvella jeggingsien alla voi pitää leggingsejä...sillei tarkenee.


      • jegg

        Kyllä voi ja pidänkin sukkahousuja alla. Milloin ohuempia, milloin paksumpia kelin mukaan. Mulla on parit jeggingsit niin tiukat, että helpompi vetää päälle kun on liukaspintaiset sukkahousut alla. Ja tuntuukin miellyttävämmältä, kun on nimenomaan sukkahousut alla. Leggingsejä en juuri käytä.


      • Make97
        jegg kirjoitti:

        Kyllä voi ja pidänkin sukkahousuja alla. Milloin ohuempia, milloin paksumpia kelin mukaan. Mulla on parit jeggingsit niin tiukat, että helpompi vetää päälle kun on liukaspintaiset sukkahousut alla. Ja tuntuukin miellyttävämmältä, kun on nimenomaan sukkahousut alla. Leggingsejä en juuri käytä.

        Kesällä perus 20 denierin ja talvella paksummat talvisukkikset. Ovat mukavat jalassa ja tosiaan menevät tiukat housut helpommin päälle.


    • legginmies

      olen mies ja tykkään mys legginsejä käyttää talvella tuuli housujen alla ja kesällä lenkillä

      • Femaleleather

        Talvella käytän naisten keinonahka leggingsejä...ja niiden alla ohkaisia kangas leggingsejä...hyvin tarkenee ainakin -15 asteen pakkasellakin.


    • Faha

      Voisin kokeilla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      144
      5252
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      131
      3370
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      126
      3299
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      36
      3203
    5. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      43
      2654
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      37
      2259
    7. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      22
      2198
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      229
      1976
    9. prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!

      Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".
      Maailman menoa
      11
      1884
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      89
      1795
    Aihe