En käytä enää koskaan muita farkkuja. Joustavat ja istuvat jalkaan kuin hansikas käteen. Suosittelen.
Jeggingsit
11
242
Vastaukset
Kuten myös!
- IlmanKäsilaukkua
Muuten hyvät, mutta taskut puuttuu usein tai ainakin ne on onnettoman pienet.
- Femaleleather
Leggingsit tai jeggingsit...hyvät ovat. Ei ole tarvetta taskuille...riittää, kun takissa on taskut.
- Make97
Näinhän se on. Jos ihan pakko niin pieni kädessä kulkeva laukku sitten.
- jukkis_sukkis
Voiks niitten alla pitää sukkiksia ?
- Femaleleather
Sellainen on lähes suotavaa ja syksyn viileillä ilmoilla jo välttämätöntä. Talvella jeggingsien alla voi pitää leggingsejä...sillei tarkenee.
- jegg
Kyllä voi ja pidänkin sukkahousuja alla. Milloin ohuempia, milloin paksumpia kelin mukaan. Mulla on parit jeggingsit niin tiukat, että helpompi vetää päälle kun on liukaspintaiset sukkahousut alla. Ja tuntuukin miellyttävämmältä, kun on nimenomaan sukkahousut alla. Leggingsejä en juuri käytä.
- Make97
jegg kirjoitti:
Kyllä voi ja pidänkin sukkahousuja alla. Milloin ohuempia, milloin paksumpia kelin mukaan. Mulla on parit jeggingsit niin tiukat, että helpompi vetää päälle kun on liukaspintaiset sukkahousut alla. Ja tuntuukin miellyttävämmältä, kun on nimenomaan sukkahousut alla. Leggingsejä en juuri käytä.
Kesällä perus 20 denierin ja talvella paksummat talvisukkikset. Ovat mukavat jalassa ja tosiaan menevät tiukat housut helpommin päälle.
- legginmies
olen mies ja tykkään mys legginsejä käyttää talvella tuuli housujen alla ja kesällä lenkillä
- Femaleleather
Talvella käytän naisten keinonahka leggingsejä...ja niiden alla ohkaisia kangas leggingsejä...hyvin tarkenee ainakin -15 asteen pakkasellakin.
- Faha
Voisin kokeilla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2464502Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?781689Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051532- 511251
- 891185
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031054- 461017
- 591003