Ei aktiivista katumista Niinistö

Jossain mediass oli että Oulun epäillyt eivät ole tehneetmitään laitonta omasta mielestään,ei liene odotettavissa "aktiivista katumista" tuomion jälkeenkään.Oliko Salora jutussa aikanaan?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Katsoin miekenkiinnolla Saulin puheen.
Tärkeintä oli Euroopan asiat ja se että Suomi tarvitsee lisää maahanmuuttaja-asiantuntijoita työhön tänne Suomeen.
Olisin halunnut, että Sauli olisi kiittänyt veteraaneja jotka mahdollistavat myös sen että Sauli näitä puheitaan saa pitää.
Tärkeätä oli nyös muistuttaa keltaliiveistä ja hakaristilipuista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanhamuistaa kirjoitti:

Jossain mediass oli että Oulun epäillyt eivät ole tehneetmitään laitonta omasta mielestään,ei liene odotettavissa "aktiivista katumista" tuomion jälkeenkään.Oliko Salora jutussa aikanaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu