https://www.msn.com/fi-fi/viihde/julkkikset/bileprinssistä-kunnolliseksi-kuninkaalliseksi-–-nämä-kaikki-asiat-herttuatar-meghan-on-kieltänyt-entiseltä-bailaaja-harrylta/ar-BBRJ0Pu?ocid=mailsignout
Meghan saanut Harryn luopumaan Tupakan poltosta ja alkoholista. Jotka sinällään hyvä asia
Teen ja Kahvin juonnin kielto on järjetön eikä tuota tulisi noudattaa.
Jokunen kupillien päivässä tekevät vain hyvää
Meghan kaivaa itselleen kuoppaa. laittamalla Harryn luopumaan tavallisista asioista, jotka kuuluvat jokaisen aikuisen ihmisen normaaliin arkipäivään !
Meghan saanut Harryn luopumaan Tupakan poltosta ja alkoholista. Jotka sinällään hyvä asia
Teen ja Kahvin juonnin kielto on järjetön eikä tuota tulisi noudattaa.
Jokunen kupillien päivässä tekevät vain hyvää
Meghan kaivaa itselleen kuoppaa. laittamalla Harryn luopumaan tavallisista asioista, jotka kuuluvat jokaisen aikuisen ihmisen normaaliin arkipäivään !
Vastaukset 13
Vanhimmat
Lista mitä Harry (perheineen) kieltää Meghanilta on kuule todella pitkä!
Meghan on Herttuatar ja osa Britannian hovia, '
Tottakai tuollainen titteli to kaikenlaista mukanaan.
Meghan on ollutkin aikamoinen hulivili ja kerinnyt jo ainakin kertaaleen avioliittoon joka kariutui
En kyllä Harrynä olisi ottanut Meghania vaimokseni !
Harryltä puuttuu täysin Kirkon toimintaan liittyvä harrastuneisuus - sieltä olisi varmasti löytynyt sopivampia aviovaimoja
Harryko muka oli kuoropoika ja neitsykäinen?
Harryhän se vasta bilehile olikin, jos tarkemmin muistelisit.
Miten pitkään Harry sietää / hyväksýy tämän hänen elämänsä rajoittamisen ?
Luulisi että kahvin/teen kieltäminen olisi ollut se asia joka saa Harryn herämään unesta.
Harryn pitää rohkeasti olla itsensä ja kannustetttava siihen mýös Maghania
Harryko itse kertoi? Ei pidä uskoa kohumedian keksittyjä paljastuksia.
Jos se Harry nimeomaan kannustaa Meghania olemaan oma itsensä? Pääsee itsekin perässä irti brittihovin ruuvipuristimesta. Harrylla ei uskallusta yksin murtauta irti.
Harry voi luopua tittelistään, mutta joutuisi sitten elättämään ittensä ja tekemään duunia. Ei kukaan pakota olemaan prinssi. Mutta sen myötä tulee kaikkea kivaa, josta myös Meghan nauttii kuten ilmaiset asunnot, sapuskat, vip -kohtalu, kaukomatkat, jne jne.
Kuninkaalliset on loisia ja historian roskakoriin joutavia turhakkeita. Miksiköhän iltapäivälehdet palvovat näitä tyhjäntoimittajia? Ihmetyttää että länsimaiset sivistysvaltiot kuten Iso-Britannia, Norja, Hollanti ja Ruotsi ylläpitävät verovaroin näitä muinaisjäänteitä.
Nekin rahat voisi käyttää hyödyllisemmin, esimerkiksi lääketieteelliseen tutkimukseen.
aika monipolinen sotu hovissa äiti pitää jöötä pojille ja minijöille.
tarvitsevat ammattiauttajaa
Queen Charlotta oli myös juuriltaan Afrikkaa edustava. https://aaregistry.org/story/englands-first-black-queen-sophie-charlotte-born/
Meghan on ihana, kaunis ja hymyileväinen. Ei ihme että Chaterine on hänelle kateellinen, vie kaiken huomion. Hienoa että on saanut Harrin jättämään paheet, mutta niinhän täällä Suomessakin lähes kaikki tulevat isät nykyisin jättävät tupakan ja viinan, joten ei tuo ole erikoista. Tee onkin myrkkyjä täynnä joten joutaakin jäädä pois. Ei metsästys kuulu raskaanaolevalle äidille, eikä naisille muutenkaan. Onpas paljon kateellisten panettelua täällä Suomessakin, ihmettelen. Ollaan onnellisia, että Harry on löytänyt rakkauden.
Tällaisen 1930 luvun mustavalkokuvan Twiittaaminen toi BBC-toimittajalle potkut. https://imgur.com/a/btEraKc