Anna Field

Make97

Tosi edullinen merkki. Ovatko miten kestäviä käytössä? Saappaat kiilakorolla mielessä.

4

5107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikaela76

      Tuota merkkiä on ollut meidän eteisessä useampi kenkäpari 3-4 vuotta. Kestävyyden suhteen ei valittamista, hinta-laatusuhde siis erinomainen, ei erotu mitenkään negatiivisesti esim. kalliimpiin (aitoa nahkaa oleviin) merkkeihin verrattuna.

      Mutta huomaa toki, että useimmat AF:n tuotteet ovat tekonahkaa. Näyttää sinänsä ihan hyvältä tekonahaksi, mutta jalkineet eivät hengitä kuten aitoa nahkaa olevat.

      • Make97

        Kiitos viestistä. Ehkäpä tuo hengittämättömyys ei niin häiritse talven pakkasilla.


    • ballerinisti

      Kyllä, edullisia ovat. Löytyy minulta kahdet ballerinat ja yhdet nilkkurit. Keinomateriaaliahan nämä. Mutta esim. noissa vanhemmissa ballerinoissa ei näy mitään hajoamisen merkkejä, vaikka ovat olleet tosi kovassa käytössä. Puolitoista kesää olleet melkeinpä päivittäin jalassa, koska myös näyttävät hyvältä. Lestikin tuntui omaan jalkaan sopivalta. Ainoa miinus tosiaan tuo, että keinomateriaalisena eivät juuri hengitä.

      • Make97

        Menen nyt talven näillä saappailla ja jos tykästyn niin varmaan katselen kesäksi jotain myös. Kivan näköisiä kenkiä ovat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      79
      3877
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      3687
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      40
      2203
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      52
      2169
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2064
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      51
      1746
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1429
    8. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1173
    9. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      105
      1133
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1099
    Aihe