Elikkä olen melko yksinäinen, 25-vuotias mieshenkilö, pari miespuolista kaveria löytyy. Haaveenani on aina ollut tutustua johonkin naiseen, aluksi ystävystyä hänen kanssaan ja sitten katsoa, kehittyisikö jotakin vakavampaa, haluan siis edetä kaikessa rauhassa. Mitkähän sivustot olisivat hyviä kyseiseen tarkoitukseen? Kaverihaku.net taitaa olla huono sivusto, sillä siellä kaikki naiset näyttävät etsivän pelkkiä ystäviä ilman parisuhdetarkoitusta. Ja itselläni tarkoitus olisi nimenomaan aluksi ystävinä tutustua. Olettaisin, että joku samantyyppinen, yksinäisyydestä kärsivä nainen mielellään varmasti tutustuisi samantyyppiseen, yksinäisyydestä kärsivään mieheen.
Hyviä nettisivustoja naisystävän etsimiseen?
5
273
Vastaukset
- Hukassa2019
Mitäs ajattelit vastata siihen kun nainen kysyy 2kuukauden ystävystymisen jälkeen "haluatko olla ystäväni vain sen takia että saisit pimppiä?"
- Mievaan098
Edelliseen ei vastata mitään, vaan virneellä hoidetaan homma huumorilla.
Jos on pakko jotakin sanoa, niin sano suoraan että sitähän suoraksi heittäydytään.
Ja jos jotakin on tullakseen, niin kyllä se tulee koko pakettina eikä minään pimppinä.
Eikä just tuohon tyyliin kysytä usein mutta tuohonkin nyt vastasin,..- Hukassa2018
Kannattaisi kyllä opetella vastaamaan siihen kysymykseen, yleensä se on kiinnostuksen merkki ja katsominen että miten mies reagoi siihen kysymykseen.
Ihan ok myös sinunkin vastaus.
- yksinäinenpoikamies
Nörttinainen olisi kyllä meikäläisen unelma. Sellainen, joka ei tykkää käydä baareissa ja tykkäisi esimerkiksi tietokoneella pelaamisesta. Voisin olettaa että kotona viihtyvä, yksinäinen nörttinainen kaipaisi rinnalleen samantyyppistä miestä.
Unohda nettisivut. Mene ulos ja puhu ihmisille ja sitä kautta myös naisille. Nykyään kaikki on liian helppoa ja odotuksista tehdään mahdottomia nettideitailun myötä.
Samalla itsevarmuus kasvaa mikä on naisien silmissä
Ainoa mitä tarvitset on itsevarmuus ja keskustelutaidot ja niitä voi harjoittaa tekemällä juuri tuota.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2882397Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1372137Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132018- 1671508
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381257Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193878- 85876
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala448775- 50625