Nyt alko uusi elämä!!!Lähtöpaino 86 kg!!!Muita kohtalontovereita? Ois kiva alkaa meilata jonkun kanssa, tuettais toinen toisiamme!! Menen kesäl 2006 naimisiin, siihen mennes tarttis saad noin 25 kg pois!!
NYT!
=) =)
5585
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä! Tänään katsoessani itseäni peilistä jälleen kerran päätin aloittaa painonpudotuksen. Jos tälläkertaa tulisikin oikein tuloksia pysyvästi. Päämäärä on ainakin -15kg. Lähtö paino on rapeat 95kg (järkyttävää!!!)
Olen kokeillut niin Atkinsonit, kuin kaalidietit, syömälakosta puhumattakaan.
Jokin tukiryhmä / kaveri olisi hyvä joka tsemppaisi aina kun tuntuu laihduttaminen jylläävän paikoillaan tai elämän muutenkin maistuvan puulta. Sellainen olisi myös repsahduksien jälkeen mukavaa, että olisi joku samassa veneessä painimassa ja tsemppaamassa yhteisen asian puolesta!
Nyt kanssa sisaret ja veljekset palsta / mailiryhmä pystyyn, ja viikottaiset kuulumiset esiin. Kummasti se saattaisi antaa lisäpotkua lukiessa muiden onnistumisesta, ja toisinaan taas lohtua jos toinenkin on "repsahtanut" mässäilyyn :)
Jos haluat kirjotel mul niin osote o [email protected]!
Minullakin kova urakka edessä,eli painoa pitäisi pudottaa n. 20 kg. Tämän vuoden olen itselleni antanut aikaa päästä tavoitteeseeni, joten mitään "ihmedieettiä" en aio noudattaa.
Lähtöpainoni on 92 kg.
Olisi tosiaan kiva kuulla miten muutkin edistyy tavoitteissaan ja saada täältä tukea omiin taistoihinsa=)
Millaisilla elämän muutoksilla olette ajatelleet karistaa kilonne? Itse olen jo vuoden alusta lisännyt liikuntaa, mutta ruokatottumuksia on vaikea karistaa, minä kun rakastan hyvää ruokaa ja herkkuja. Mutta nyt otan itseäni niskasta kiinni ja lopetan liiallisen mässäilyn. Kaikkea en kuitenkaan aio itseltäni kieltää, koska en usko että tämä tulisi toimimaan.
Olisi kiva kuulla vinkkejä tuohon ruoka puoleen?!? Olen ajatellut että voisin koittaa parisen viikkoa aika kovallakin "kuurilla" jotta saisin kivan alku startin tähän hommaan, mutta kuten aiemmin sanoin niin en aio kituutta itseäni laihaksi.
nyt vaan tsemppiä ja itsekuria paljon mukaan...nää ekat viikothan ne vaikeimmat tulee olemaan joten tukea tarvitaan=)
Kyllä me siihen pystytään!
Mun mitat on 158/70.. Aika lyhyt oon juu.. painon tahtoisin 58kg..
painan 83 kg ja pitkä olen n.168cm.
Aloitin tänään just alkupotkuks sairaaladieetin ja siitä sitten lähen remppaamaan koko elämän uuteen uskoon. =) Alle vuorokaudessa painoa tippu jo kokonainen kilo! ei voi olla tervettä! :D Hirvee nälkä. Ihan ku masu olis jo pienempi... hehee! vissii =)
Täytyy mennä nukkuu, sillä nukkuessa en voi sortua syöpöttelemään...
tahdon laihaksi kesään mennessä! iik!