Jos olet hoitanut paljon lapsiasi ja lasten toinen vanhempi ei, oletko saanut hyvitystä tekemästäsi työstä? Oletko saanut hyvitystä tulojen menetyksestä hoitovapaa?
Oletko saanut hyvitystä avoerossa lastenhoidosta?
4
93
Vastaukset
- tätäihmettelintässä
ex-äiti?
Millainen on entinen äiti? - TotuusSattuuQC
Eikös se hyvitys yleensä tule juuri siitä että saat puolet omaisuudesta vaikka et työlläsi ole sitä ollutkaan kartuttamassa yhtä pajon palkkatyöllä?
- äippämyös
Suurimman hyvityksen jo olet saanut: olla lastesi kanssa, ohjata, opastaa, neuvoa ja kouluttaa heitä, muovata heitä voimakkaiksi yhteiskuntaa tukeviksi kansalaisiksi.
Olet saanut lapsiltasi 100% arvonannon, rakkauden ja ihailun!
Tuota kaikkea ei voi mitata edes rahassa!
Euroja sinä aina pystyt hankkimaan elantonne eteen kun lapset aloittavat koulun; eihän sinun sitten tarvitse istua tyhjänpanttina kodissanne ja katsoa kuinka sammal kasvaa!
Vielä parempi ; mene itsekkin kouluun hankkimaan ammatti . Valitse oppitunnit ajoiksi jolloin lapsesi ovat koulussa, täten teille jää illat ja viikonloput vain perheenkeskeistäaikaa!! JA jokainen hyötyy!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1127207
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t364242törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/383718Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4001970- 321457
- 351448
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi631398Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1771090Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121088Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111020