paljon salaisesti aseisiin, Natsi kumppanina !?
Kotimaassa ei yhtään rahareikää muka löydy !?
Suomi avustaa Ukrainan kouluja 6 milj. ja kuinka
14
75
Vastaukset
- alkujaanobamaa
Korruptioon satoja miljonia.. Pitää nuola Usaa..
Ukraina tarvitsee kaikkien tuen.
Kuten Suomikin olisi tarvinnut, kun Neuvosto-Venäjä hyökkäsi vuonna 1939.- eimaalimansotaapelle
Paljonko pelle sossurahastasi meinaat antaa jönäs? Miten olisi talvisota käynyt?
- Abrahamm
Suomihan se koalitio uhituksllaan tavisodan järjesti, joten turha on valittaa ja rajalla oli jo 2kk ennen !? Pietarin suoja-alue oli jo Mannerheimin isoisän toive ja kaksinkertaisena maanalue korvauksineen enemmän kuin kannattava !? Paasikivi vielä tinki siirto kustannukset, mutta Laualaisliikkeen alaiselle Suojeluskunnalle se ei sopinut, kuin ulkom, Erkolle !?
- Niinistö12345780
Neuvosto-Venäjä hyökkäsi Suomeen 30.11.1939. Tarkoituksena oli todistetusti koko maan valloitus ja liittäminen Neuvostoliittoon sekä suomalaisten siirtäminen Siperiaan. Niin kävi Virolle, mutta suomalaiset onnistuvat välttämään saman kohtalon.
- eihaluttumaalimansotaa
Pakkorauha ja alueluovutukset tuli.
- Amme
Tierahat menee sinne.
- juoksupoikaniinistö
Cenkkon taskut pitää täyttää suomalaisten veroeuroilla?
- Jönsas
Poroshenko on hankkinut omaisuutensa liikemiehenä ennen presidenttiyttään.
Toisin on Putinin ja hänen kaveriensa laita. Omaisuudet on hankittu Putinin valtaantulon jälkeen kansalta ryöstämällä.- kohtakenkää
Kyllä se sitä kiilusilmin kasvattaa, kuten Sipiläkin.. Korruptiorahat liiviin, suomalaisteneurot?
- VerorahaaUlkomaille
Heh heh..
Uutisissa on monesti kehuttu miten Suomen koulutus on nykyään vientituote!!
Mutta mitä vientiä on se, jos itse maksetaan se vienti.???
Verovaroin maksetaan Ukrainan koulutus konsultaatio........
Melkein yhtä mieletön yhtälö kuin pakolais turistien makuuttaminen lomilla Suomessa vuosia vuosikymmeniä.
Josta pakolais turistit kiittää raiskaamalla Suomessa lapsia, myymällä huumeita, tekemällä terrori tekoja,,, yms..
Tässä nyt kaksi esimerkkiä osaamattoman naivisti hallinnon toimista- Suomiparka
Sipilän lauma vain tolloja!
- Abrahamm
Ukrainassa oli viimeiseksi uhkailu vaalit ja nyrkki parlamentti, Venäjäkin sai 1,3 miljoonaa pakolaista !? Ei ihme etää vaalit meni Lännenkin toivomuksen mukaan,kuin fasisti lait !?
- Cenkkontaskuun
Ukrainaan syydetystä rahasta aina suurinosa. Korruptioon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233101Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122219Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.712083Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1051899Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761603Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401396Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta151319Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001275- 1111115
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151076