Naiselle kello lahjaksi

Kellonostaja

Tarkoituksena olisi ostaa puolisolle kello lahjaksi. Kyselin häneltä yksi päivä ohimennen minkälaisesta kellosta pitäisi. Ei osannut vastata, mutta näytti myöhemmin jonkun julkkiksen kelloa, että "toi on ihan hieno, onko se kallis?". Kyseessä oli yllättäin rolex datejust. :) Vähän pienemmällä budjetilla ajattelin kuitenkin kelloa ostaa.

Bongasin Seuraavan kellon: Orient Oyster Automatic Diamond Accent Japan Made SNR16002W Women's Watch

Käytännössä ihan samannäköinen kuin se rolex, mutta hintaa 130 euroa. 100m vesitiivis, kristallilasi ja kristallista tehdyt markkerit. Vaikuttaisi aika hyvältä. Kokemuksia?

Sitten vielä toinen kysymys. Onko kokemuksia tuosta creationwatches sivustosta? Nopeasti googletin, niin positiivisia kokemuksia ja porukka on saanut kellonsa perille ja jopa ilman ALVia.

5

2916

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikäpieniihme

      Luultavimmin hyvin hyvä kello. Juuri ostin naisten citizen-kellon, titaania, 200 m vesitiivis, safiirilasi jos oikein katsoin tiedot. On nyt ranteessa. Kevyt käyttää, eco-drive eli käy aurinkoenergialla.
      En voi moittia. Käy, asiallinen ja ominaisuudet erinomaisia.

      • Kellonostaja

        Juu tilaukseen meni em. orient. Toi eco-drive on muuten varmasti nykypäivänä fiksuin koneistovalinta. Itseäni vaan jostain syystä houkuttaa mekaaniset/automaattiset- kellot.

        Täytyy vielä kehua tuota creationwatches nettikauppaa. Singaporesta tulee kello viidessä päivässä ja ilman postikuluja, huhhuh... DHL:ltä tuli viesti, että toimittavat kellon vasta kun se on tullattu, eli alv. täytynee valitettavasti maksaa. Silti paljon halvempaa, kuin ostaa suomesta.


    • Anonyymi

      Moi. Tilasin eilen kellon tuolta creationwatchilta, mutta sähköpostiini ei ole vieläkään saapunut tilausvahvistusta. Mistähän tämä johtuu?

      -Sepi

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Maksoin heti paypalilla.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      120
      10316
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5030
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2221
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2058
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1924
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1402
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      25
      1010
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      1001
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      977
    Aihe