Ihastus varattu

Chamomilla

Ihastuin taas yhteen mieheen ja kun uskaltauduin juttelemaan hänelle netissä, niin kävikin ilmi, että hänellä on tyttöystävä.
Olen yhden lukukauden hänen kanssaan ollut samalla luokalla. Aikuiskoulutuksesta kyse... olemme molemmat aikuisia.

Hän on ihan hyvännäköinen ja mukava.
Mutta taas ihastuin varattuun, näin on käynyt ainakin 4 kertaa... että käy vasta myöhemmin ilmi, että tyyppi on varattu/naimisissa.

Eniten ehkä korpeaa se, että tuntuu etten löydä ketään. On ehkä aika vaativa maku. On aikaa siitä, kun olen kunnolla rakastunut johonkin. Ehkä en tähänkään henkilöön ollut rakastunut, koska se ei tuntunut fyysisesti. Mutta pidin hänestä ja ajattelin, että siitä olisi voinut tulla jotain.

Mutta olen nyt vähän allapäin. Vellon sitten kaikissa muissa epäonnisissa menneisyyden ihastumisissa.

Edellinenkin tyyppi suvaitsi kertoa vasta kuukausien päästä olevansa varattu, vaikka sitä heti alkuunsa tiedustelin. Ja siitä jäi vähän pahat fiilikset.
Tämä äskinen oli hyvin kohtelias ja vastasi niinkuin pitää, lohdullisestikin.

1

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihmiset_on

      Kunhan tietää... vellomiset kestää, kunnes tulee ratkaisu, joka auttaa eteenpäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      137
      12904
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      79
      3590
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      95
      2874
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      35
      1350
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      268
      1328
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      144
      1279
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1226
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1137
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      80
      1021
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      184
      923
    Aihe