Ihastuin taas yhteen mieheen ja kun uskaltauduin juttelemaan hänelle netissä, niin kävikin ilmi, että hänellä on tyttöystävä.
Olen yhden lukukauden hänen kanssaan ollut samalla luokalla. Aikuiskoulutuksesta kyse... olemme molemmat aikuisia.
Hän on ihan hyvännäköinen ja mukava.
Mutta taas ihastuin varattuun, näin on käynyt ainakin 4 kertaa... että käy vasta myöhemmin ilmi, että tyyppi on varattu/naimisissa.
Eniten ehkä korpeaa se, että tuntuu etten löydä ketään. On ehkä aika vaativa maku. On aikaa siitä, kun olen kunnolla rakastunut johonkin. Ehkä en tähänkään henkilöön ollut rakastunut, koska se ei tuntunut fyysisesti. Mutta pidin hänestä ja ajattelin, että siitä olisi voinut tulla jotain.
Mutta olen nyt vähän allapäin. Vellon sitten kaikissa muissa epäonnisissa menneisyyden ihastumisissa.
Edellinenkin tyyppi suvaitsi kertoa vasta kuukausien päästä olevansa varattu, vaikka sitä heti alkuunsa tiedustelin. Ja siitä jäi vähän pahat fiilikset.
Tämä äskinen oli hyvin kohtelias ja vastasi niinkuin pitää, lohdullisestikin.
Ihastus varattu
Chamomilla
1
74
Vastaukset
- Ihmiset_on
Kunhan tietää... vellomiset kestää, kunnes tulee ratkaisu, joka auttaa eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191682
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991498Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37953Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29889Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38831Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50796Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56748Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37740Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37720