Eli on hieman ristiriitainen tilanne ja myös hämmentävä. Viime viikolla tämä kyseinen nainen eli ex tyttöystäväni laittoi viestiä jossa sanoi ajattelevansa meitä kahta ja päätin sitten koittaa ruveta kokeilemaan uudelleen, koska hän alkoi laittaa viikonloppuna minulle kuvia itsestäni joissa oli "oot niin söpö" ja "tää on söpöin kuva susta". Nyt tässä olen flirttaillut kaksi kertaa tekstiviesteillä ja molemmissa on ollut mukana ja ymmärtänyt pienen kipinän ja elänyt sen mukana. Nyt eilen hän kuitenkin sanoi minulle "bro" eli veli ja lisäksi hän lähetti kuvan, jossa luki, että jokaisella naisella on miespuolinen kaveri ketä kaikki ulkopuoliset luulevat miesystäväksi. Sitten hän kirjoitti kuvatekstiksi "me" ja nauruhymiö.
Eli ongelma on, että saan hieman ristiriitaista viestiä. Mielestäni kaksi viimeisintä mainitsemaani asiaa merkkaavat kaveruutta, loput asiat pientä uudelleen kokeilun intoa? Sovin jo treffit ensiviikon lauantaille, koska silloin on eräs tapahtuma johon kysyin häntä ja hän suostui heti. Ennen sitä en kerkiä häntä nähdä paitsi tulevana viikonloppuna, mutta en ole sopinut mitään. Pitäisikö nyt kysyä jos hän haluaisi nähdä jo tulevana vklp ja miten suhtautua kokonaisuudessaan asiaan?
Miten kannattaisi edetä tai tehdä tässä ristiriitaisessa tilanteessa
7
95
Vastaukset
- Jaa-a
Siten niin kuin naisten kotkotuksiin yleensäkin. Ainaisena tarkoituksena testata miehiä. Annetaan ymmärtää. Kun mies on talutusnuorassa sitä on kiva käyttää hyväksi. Jos aikoo säilyttää itsekunnioituksen on tuollaiset naiset jätettävä heti. Kääntää selkänsä.
- Kallesi
Hyvältä kuulostaa :)
- nohuhhuh
Pelottavalta kuulostaisi mun mielestä. Siis joku lähettää sulle sun omia kuvia, jollain ihailevilla teksteillä. Okei, tää on joku teinijuttu.
- kaikkinytheti
Vastaile kuvaviesteihin vaan "tosi hassuja" ja jätä siihen.
Tyo tyttönen kuulostaa tuuliviiriltä, vaihtaa suuntaa tuulen mukaan.
Sinä otat hänet aivan liian vakavasti, anna hänen pyöriä tuulen mukana, sinun ei tarvitse heti pompata kun hän vähänkään vihjaisee halunsa tapailuun.
Tyttö haluaa kaiken nyt heti. Huomenna se on jo unohtunut muistipankista. Huomenna sinäkin olet taas historiaa. Jatkuvaa pompottelua.
Vain elä omaa elämääsi ja kerro että sinulla on jo suunnitelmia noille päiville ja tee omia asioitasi.- Hämmentynyt_M
Kiitos, tähän asti sinun neuvot ovat olleet parhaimmat ja vastauskin on asiallinen. Tosiaan tämä exä oli minun elämäni toisesta parisuhteesta ja olen sen jälkeen ollut sinkku, joten minulla ei hirveätä kokemusta ole näistä asioista. Lisäksi olen introvertti.
- Merja98
Kun. Mun mielestä sinä näytät oikealta mieheltä hänelle.
- Merja98
Tiedät sen itsekkin ettet ole sen veli mutta jos tykkäät siitä miten hän puhuttelee sinua niin hyvä.
Mies sinä oot ja oikea hänelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k273643- 412479
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut372333Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s72097Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta431582- 381569
- 141412
- 1291329
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.2751310Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t451285