Näin:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000005979937.html?ref=rss
Sipilän mukaan Kempeleen-kotiin oli tulossa eräs tietty kovia kokenut lapsiperhe, joka oli joutunut vainon kohteeksi omassa kotimaassaan.
Perhe oli Sipilän mukaan joutunut vainon kohteeksi islaminuskoisessa kotimaassaan, koska he olivat kristittyjä ja koska he olivat auttaneet länsimaalaisia kehitysaputyöntekijöitä. Pääministeri ei kertonut, mistä maasta perhe on kotoisin."
"Tätä järjestelyä ei koskaan päästy tekemään, koska turvaviranomaiset arvioivat, että tätä pakoon päässyttä lapsiperhettä kohtaan Suomessa tunnettu viha tulisi olemaan niin suurta, että heidän henkensä olisi uhattuna täällä Suomessakin, Sipilä kertoo."
""Sipilän päätös luovuttaa kotinsa turvapaikanhakijoiden käyttöön on saanut osakseen runsaasti kritiikkiä, sillä maahanmuuttoa vastustavat tahot ovat katsoneet päätöksen houkutelleen Suomeen lisää turvapaikanhakijoita.
Sipilä on torjunut päätöstään kohtaan esitetyn kritiikin"
Kuinkas se oikeasti ollikaan:
https://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/sipila-kotiini-mahtuisi-valiaikaisesti-noin-20-turvapaikanhakijaa/706214/
Ei ollut mitään tiettyä perhettä, tuo tänään valehdeltu tarina on vain narsupaskan keksitöä jolla lievennellään omia töppäilyjä, ei yllätä ettei kertonut mistä perhe on kotoisin. Narsisti tietysti myös kääntää syyttävän sormen "rasistisia" suomalaisia kohtaan jotka olisi kristitylle lapsiperheelle aiheuttaneet hengenvaaran, aika paksua jopa naruspaskalta tuo väite. Narsupaska ei myöskään myönnä virhettään missään olosuhteissa vaan torjuu kaiken kritiikin.
Narsismin lyhyt oppimäärä: Valehtelu
2
<50
Vastaukset 2
- Totuus-
Suosio on laskenut ja nyt kun vaalit lähestyy niin sipilä yrittää paikkailla sanomisiaan. Toivottavasti äänestäjät ei mene halpaan.
- helmiä_sioille
Menee ne. Niin kuin aina ennenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1411583- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69956Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi303841- 68743
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56723- 37629
- 62602
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7601Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33571
