Fakta: Vasurit unohtavat köyhät heti vaalien jälkeen

peli.on.menetetty

Demarit ja muut vasurit ovat jälleen kerran köyhien, sairaiden ja vanhusten asialla.
Vaalien jälkeen ovat vain heidän kukkarollaan.
Demareista suurin osa on oikeasti kokoomusporvareita eikä heitä voisi vähempää kiinnostaa miten em. kohderyhmillä menee.
Loput demareista kuuluvat vihervassareiden leiriin eikä heitä voisi vähempää kiinnostaa miten em. kohderyhmillä menee. Matujen ja homojen asiat menevät aina kaiken edelle.

Että jos köyhä luulet vasemmiston äänestämisen auttavan sinua, tulet pettymän raskaasti. He eivät auta sinua sen enempää kuin oikeakaan siipi, mutta oikea siipi tappaa vähemmällä kidutuksella.

20

<50

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niinpä. Esimerkiksi Neuvostoliitossahan paikallinen vasemmisto laittoi porukkaa gulageille

    • eienäävasemmistoa

      Vasurit ja Demut , eivät vaalien jälkeen ajattele , kuin maahantunkeutujien etuja .

    • katoavavasemmisto

      Älkää hyvät ihmiset tehkö sellaista virhettä , että äänestäisitte vasemmistoa , se on Suomen tuho.

      • felixsteiner

        Miten niin mekin voitas tehdä niile tatsat vaikkapa simaan rannale missä vasemmistopuolue eliittikoin voisi pitää lomiaan vähän niinkuin neuvostoliitossa oli aikanaan tatsat sotsilla puolueleiitille.sellaista se vasemmisto tasa-arvo on.


    • tuleeko.armoa

      Suomi-neito on mennyttä ja raiskattu jo muutenkin ja henkitoreissaan vetää tuskallisia henkäyksiä, niin miksi pitäisi kuolevan kärsimyksiä vielä lisätä päästämällä vasemmisto valtaan?
      Edes hieman armeliaisuutta.

    • ei.ole.omaa

      70- ja 80-luvun kommareita naurettiin, mutta nyt huomaa että ne olivat sentään työväen puolella. Demaritkin olivat silloin.

      Mutta nyt ei työväen puolella ole ketään, jos ei sitten persut.

    • Piiripienoinen

      Vanhuksilta pitäisi kieltää äänestäminen kokonaan, he uskovat liikaa näitä satutätien ja setien lupauksia paremmasta. Uudistuksia ei saadaaikaan, pitäytymällä vanhassa totutussa ajatuksessa.

    • Ei_kiitos_lisätilausta

      SDP:llä, vasemmistolla ja työväenliikkeellä eli ay-liikkeellä on sentään oikeat meriitit hyvinvointivaltion rakentamisesta, kokoomuksella ja kepulla vain tämän kehityksen hidastamisesta ja nyt alasajosta 35.000 moniosaajan raijaamisesta pääosin bussikyydeillä Suomeen turvallisesta Dublinmaa Ruotsista 2015. Ja nyt EK-kokoomus haluaa vielä ensi hallituskaudella maahamme vähintään 20.000-35.000 moniosaajaa lisää, joiden palkkakuluista 70% pitäisi sosialisoida yrityksiltä veronmaksajille-kansalle-yhteiskunnalle palkkatuilla!

      • didqw

        Totta.


    • realismi______

      Vasemmistopuolueiden huoli ja teot räikeässä ristiriidassa keskenään vanhusten hoivakotiepisodissa
      Kaksinaismoralistisista arvoista tunnetuilla kokoomuksella ja vasemmistopuolueilla vakavia kytköksiä vanhusten hoidon laiminlyönteihin

      https://oikeamedia.com/o1-97306

    • helppoheikkis

      ÄÄNESTÄJÄT EI HALUA KUULLA VALHEITA VASEMMISTOLIITTO LAITTO POHJANOTERAUKSEN!

      KERTOKAA MITÄ LEIKATAA KUN SE VAAN ON TOSI!

      sinä vihree tiijät että sinä et päätä vaikka olisit ministeri .
      sen päättää muut rajojen ulkopuolelta.

      elä enään valehtele.

    • realismi______

      Uskokaa jo hyvällä vain persuja äänestämällä voitte enää vaikuttaa sillä muut puolueet eivät aja suomalaisten etua ensin?

      • uyd

        Perust ja sinipersut porvaripuolueina ajavat vain rikkaiden etuja oman etunsa lisäksi.


    • Köyhäpetetäänvainkerran

      Persut pääs hallitukseen juurikin köyhien äänillä mutta mites kävi,heidät unohdettiin heti vaalien jälkeen viikossa,niin eläkeläiset kuin työttömät että muutkin köyhät.

      Douplecrossarit iski heti,vain hullut petetyt äänestää perussuomalaisia enä toista kertaa,oli maahanmuuttoa miten paljon vaan.
      Eihän se ennenkään köyhän sydäntä ole särkenyt,oma tyhjä maha pitäisi olla aina äänestyskäyttäytymisessä nro 1 ja äänestää aina oikein oikeaa puoluetta mihin milloinkin kuuluu.

      • Älä.sekoita

        Se oli petos-Soinin poppoo joka petti köyhät ja työttömät. Älä sekoita Halla-ahon persuja siihen. He eivät lähteneet hallitukseen ja syynä taisi olla liian löyhä pakolaispolitiikka. Hallitus ei itse noudattanut hallitusohjelmaan kirjattua politiikkaansa.

        Joka helvetin suvakkikin ymmärtää tämän, joten on ihan turhaa yrittää vierittää mm. matujen tekemiä kauheuksia Halla-ahon niskoille. Todella absurdia, että nimenomaan raiskauksilla yritetään pelotella äänestämästä niitä jotka olisivat ehkäisseet raiskaukset, ja pelottelijoina ovat ne jotka haluavat raiskaajia lisää.


      • xoif

        Totta.


    • lopputuliu

      nyt käy paremin kun ei ole soinni mukana
      ketku ukko söi paltoon kokonaan.
      millä se yrittää uudestaan --- haukkumalla muita

    • katoavavasemmisto

      Vasemmistolla ei ole mielessä , kuin homppelien , lesbojen ja tietenkin maahantunkeutujien etujen ajaminen. Ei tulisi mieleenkään äänestää kyseisiä paskoja.

      • iedrq

        Persuilla ja sinipersuilla vaan mielessä hillotolppa.


    • oknd

      Persut olivat kepu Sipilän hallituksessa kesän 2015 laittomien paperittomien ulkomaalaisten tunkiessa Suomeen eivätkä tehneet mitään vaikka persu Soini oli ulkoministerinä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      420
      1800
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      300
      1208
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      94
      1005
    4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      991
    5. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      58
      916
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      45
      852
    7. 64
      851
    8. 63
      830
    9. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      75
      807
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      68
      804
    Aihe