Kuka on tilannut näytteet 10€. Nyt tililtäni on tehty katevaraus 300€. Kuoletin kortin. Tosin jos rahat lähtee tililtäni teen rikosilmoituksen. Onko jollain kokemuksia asiasta?
RetinolLift
3
127
Vastaukset
- Inskuli
Sama juttu, näytetuotteen luulin ostavani 5 eurolla, nyt luottokorttia olikin veloitettu 150 euroa. Laitoin firmaan s. postia ja vastaus oli että tuote olisi pitänyt palauttaa 10 pv:n sisällä.
- Inskuli
Tarkemmin kun asiaa tutkin niin löysin kohdan jossa näitä tuotteita tullaan lähettämään kuukausittain ja hinta ei ihan halpa, eli tulevat veloittamaan jatkossakin. Laitoin yritykseen s. postia, että en halua heiltä mitään ja lisäksi heidän nettisivuilleen kun kirjauduin niin siellähän se oli että tulen jatkossakin saamaan tuotteita, eli peruin sen myös tuota kautta. Aika ovelaa toimintaa.
- Sanne
Mulla kävi sama juttu,tilasin 11€ paketti ja nyt kuukausi myöhemmin hävis 294,94 tililtä....tein tänään rikosilmoituksen.
Ja polisi sanoi että jos olen ainut,en varmaan saa rahat takaisin...mutta jos muille on käynny samaa niin voi olla että saa.
Niin tehkää rikosilmoitus nyt vaan kaikki jolle näin on käynny,ja tappakaa vanha tilinne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.202590Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant952474- 2021354
- 1211238
- 891228
"Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...
...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig2791141Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa
Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,18974Martina ja Matias
Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi211959Toivottavasti myös pysyy häkissä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �12937- 59873