Hulluilla on halvat huvit:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000005983304.html
"Kanerva ehdottaa: Suomi voisi valita Afrikasta maan, jonka koko koulutusjärjestelmä toteutetaan suomalaisella konseptilla"
Suvakki-soini tietenkin komppaa.
Ostetaan vaan somalia pois ajelemasta, liitetään se Suomeen ja annetaan kaikille uusille Somalian Suomalaisille kaikki kansallisetuudet, sosiaalituet, tietenkin samankokoiset kuin täällä, voitaisiin jollakin jättilaivoilla varmaan lähettää Suomaliaan ja sitten kun sinne ympäristövaltioista valuisi jengiä annetaan niillekin kansalaisuus ja laitetaan tuet rullaamaan.
Nyt ne aikoo ostaa afrikasta Suomi II:sen
10
<50
Vastaukset
.. Nyt Kyllä.. JohtoPäätöstelet Ja Taivuttelet Asioita ihan Miten Sattuu.. ;D
.. Alla oleva Kohta Khyl Pisti Silmään.. ;P
"– Laadukas peruskoulutus, ammatillinen koulutus ja opettajien koulutus ovat aivan olennainen kehittämiskohde sekä kehittyvissä maissa että myös hauraissa valtioissa. Suomella on siinä huippuosaamista, kuten me kaikki tiedämme."
.. Ketä on nuo "Me", johon Kepuloiva Kepauttelija Viittaa.. Vai Oliko tuon Tarkoitus olla MjustaaHjuumoria?.. ;D
#HeiMeLeikataan&Romutetaan- Numero6
Ei Helvet.....mikä näitä ihmisiä oikein vaivaa no lestoja ei pidä koskaan äänestää missään nimessä ja se koskee Kokoomusta, vassareita, vihreitä, Keskustaa, Sdp tä ja sinisiä ei kannata äänestää vaaleissa ja itselleni tuli mieleen tota luin juttua niin siirtomaa taktiikka.
Äänestäkää mieluiten persuja.
https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaiset-sdpn-ehdotus-uusien-polttomoottoriautojen-kieltamisesta-jarjeton-vaarallinen-suomelle-suomalaisille/
https://twitter.com/ir_rkp/status/1082923089250476032?s=20
https://twitter.com/persut/status/1083647975300235265?s=20 Koskaan ei voi olla liian myöhäistä hankkia siirtomaita. Viemme koulutusta ja tuomme orjia, norsunluuta ja muita siirtomaatuotteita.
Sieltähän sitä saataisiin naisia meille ätmeille. Ätneillä kun on jo omat isis-soturit kainalossa.
- ÄOmitätön
koululaiset olisivat kuitenkin kuukereita, joten ei siinä mikään koulutusjärjestelmä auta
- Kaisanoasaa
Joo ja vaeronmaksaja työtä tekevä ytmi maksaa sitten kulut. Onneksi olenkin ätmi enkä käy töissä. Vielä parempi ideaolisi että otetaan vaikka ugandalaisia lapsia 20 miljoonaa suomeen kouluttautumaan ja sitte kun ne olis käynyt ala, yläasteen ja lukion ja korkeakoulutuksen suomalaisten rahoilla niin sitten ne voisi lähettää takas.
- opettaja-44
Lähetetään sipilä burundiin opettamaan niille suomee
- kansalainen.Suomesta
Kuka tuon hullutuksen maksaa? Vai onko siellä jossain piilossa ylimääräistä rahaa?
Eikö nyt kuitenkin yritettäisi saada vanhustenhuolto kuntoon ja laittaa kaikki liikenevä raha siihen. Joku tärkeysjärjestys näihin suunnitelmiin.Niilähän on. Aina ensin tulee matu ja sen kaikki sukulaiset, matulle pitää antaa rahaa rittävästi jotta sitä on lähettää koko suvulle eksoottiseen lähtömaahan ja vasta sitten voi tulla suomalaisten tarpeet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271316
- 1001003
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89944Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25917Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat298798- 95758
- 34658
- 109656
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.55613Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet140599
