Biisi kadoksissa!
Muistan pentuaikoina 90-luvulla kuunnelleeni Yle Radio Suomesta ohjelmaa nimeltä Kimurantti. Tais tulla 1-2 kertaa viikossa. Kimurantissa soitettiin lastenlauluja ja kerrottiin tarinoita ja muita mukavia juttuja.
Kuulin Kimuranttiohjelmasta yhden biisin, joka on jäänyt mieleeni, mutta en tiedä biisin nimeä enkä esittäjää. Biisin kertosäe menee näin: Mitä vastasi Mikko loppa (luppa) kaniini? Mitä luulet? Mitä luulet? Mitä vastasi Mikko loppa (luppa) kaniini? Mitä luulet? Mitä luulet?
Osaisitko sinä kertoa mikä on kappaleen nimi ja esittäjä?
Googlesta en tätä löytänyt.
1
<50
Vastaukset
- nippejoo851
oisko näissä
https://haku.helmet.fi/iii/encore/search/C__Snikkolopa kaniini__Orightresult__U?lang=fin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisan uupuvat päivitykset ja tuoreet rikosepäilyt
Mikäs kun Maisa ei ole viikkoihin päivittänyt instaa ja nyt ollaan lehdissä tälläisistä.. 👀 https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/010c6594-780f-421416968Ikea palkkaa pakolaisia hienoa!
Huonekalujätti Ikea aikoo tarjota Suomessa työpestin noin 70 pakolaiselle kolmen seuraavan vuoden aikana, yhtiö kertoo tiedotteessaan. – Pakolaiset o3406111Uusin Seiska herttainen Torppa
Uskomatonta luettavaa herttaisesta Torpasta. Olisi nyt kiva saada valkopesuri-jankkaajan ja palstalaisia oikeusjutuilla uhkailleen ja uhonneen kir1141538