Mistä löytää sellaisen ihan perusmiehen, joka pitäisi kulttuurista ja matkailusta? Mies, joka voisi lähteä vaikka vesijumppaan kaveriksi. Nykyään kuulee niin paljon kaikenlaisista nettihuijauksista. Esitetään jotain ihan muuta, mitä todellisuudessa ollaan. MIten ihmeessä ennenvanhaan miehet löysivat naisia ja päinvastoin kun ei ollet vielä internettiä.? Oliko ne tanssilavat ainoa kohtaamispaikka? No mitäs sitten, jos sattuu vaikka kaupan kassaj onossa näkemään mukavan näköisen ja oloisen miehen. Eihän sille nyt siinä voi alkaa juttelemaan. Ja vaikka jotain sanoisikin ja koittaisi vaikka hymyillä. Niin siihenhän se tilanne sitten jää. Miten saada mies kiinnostumaan itsestä? Ja nyt en tarkoita mitään hepsankeikka vaatteiden käyttöä ja käytöstä. Se ilmeisesti nuoremmalla ikäpolvella näyttää toimivan, mutta entä tällaiset viiskymppiset naiset? Mistä löytää miehen itselle?
MIten löytää mies ja saada se kiinnostumaan itsestä.
9
179
Vastaukset
- Etsivälöytääjoslöytää
Kokeile nettiä. Tee sellainen profiiliteksti, joka pitää paikkansa. Älä rakastu jokaiseen aidanseipääseen, vaan anna aikaa tutustumiselle. Monet miehetkin etsii naisystävää, jospa vaikka osuisit kohdakkain jonkun sopivan tyypin kanssa.
- juuuuuuuuuuuuuu
Juuuuuuuu... Prohfillitesti pitää ottaa, hyvinkin pitää ottaa... Juuuuuuuu... Se on sitten hyvä tuo prohfiilitesti... Juuuuuuuu... Se pitää ottaa jos ulkomaille aikoo... Juuuuuuuuuu... Testit täytyy, täytyypä hyvnki... Juuuuuuuuuu....
- i-Kulli
No se on tässä. Minä kiinnostuin. Olen irstailuun taipuvainen, että jos ei sovi... Käypi kyllä kulttuuri ja matkailu. Harrastan matkailua ja työkin sivuaa. Miten saadaan yhteys privana? Ei varmaan voi nimeään tähän laittaa. Tulisi liikaa yhteydenottoja. Niin ja minähän jo tavallaan lupasin sinulle.
- Tahvo54
Nja, kulttuuri, matkustelu ja vesijumppa...tylsää tekemistä viisikymppiselle miehelle. Noista nyt tulee mieleen enemmän eläkeläisten iltapäiväkerho kuin viisikymppisten tapa viettää aikaa. Itseäni 54 vuotiaana kiinnostaisi noista vaihtoehdoista korkeintaan matkustelu ja sekin korkeintaan kerran vuodessa.
Bändikeikat, eräily, liikunta osuu omalle kohdalle paremmin ja mieluiten yksin tai ystävien kanssa, en tarvitse parisuhdetta kyseisiin hommiin. - plärää
Etsit siis naista, joka on miehen ruumiissa :D sitähän se käytännössä on.. paa vaan suoraan,et tranukin käy,niin flaksi parempi.
Äijät ei harrasta tollasta naisten kanssa. Niiku tahvokin totesi ettei tartte parisuhdetta tuommoisiin toimiin.. Aika harva perusmies on kiinnostunut vesijumpasta ja kulttuurista. Matkailusta ehkä useampi, jos se matkailu ei tarkoita kulttuurimatkoja euroopan kaupunkeihin
- ulosjaäkkiäetsimään
No ei hyvää päivää,itsekkin olen viisikympinen ja netti pitää unohtaa kokonaan ,eihän sieltä saa mitään todellista.
Itse en tosiaan ole kiinostunut vesijumpista ja kulttuurista enkä pahemmin matkailusta jos itse pitäs kustantaa kaikki se.
Kyllä nuo on niin vanhojen ihmisten juttuja ettei nappaa yhtään tuolaiset,ei hei ei,se on karaoke ravintola ja vastaavat suuret tapahtumat,discokin menisi vielä ja muut fitness lajit,jopa kehonrakentaja nainen kiinostas,mutta ei fossiilit mitenkään.
Netin kautta jos kuvittelee niin se on kauhea virhe,eihän netistä saa perustettua kunnon suhdetta,ei ei ei . - Köihhe
En tiedä muutakun, mitä ikäisesi naiset tekevät väärin. Yksi on vihaisuus. Miehet pitävät siitä että nainen on elämäniloinen. Elikä asiat voi esittää "Lähdetäänkö uimaan!" Tai että saunotaanko joskus oikein kunnolla? Ja kukapa mies parista ulkonäön kehusta pahastuisi. Voi vaikka sanoa että ompa komea, miten tollaisen vielä saisi kotiin vietyä? Henk kohtaisesti en ymmärrä miksi jotkut miehet katselevat nuorempia, kun ajatusmaailmat eivät tule ikinä kohtaamaan. Itse olen nuorempi nainen. Toiminta on ahdistavaa ja inhottaa.
- Kakkossmiess
"Henk kohtaisesti en ymmärrä miksi jotkut miehet katselevat nuorempia"
Ai jotkut miehet. Siis kaikki miehet. Kyllähän nuori kiinteä vartalo ja kasvot vetävät puoleensa
Osa tyytyy vain katselemaan ja osa sitten toimii.
Niistäkin jotka toimivat, vain osa haluaa parisuhdetta ja osa pano(j)a , jossa ajatusmaailmojen kohtaamisella on aika vähän merkitystä.
Huom myös osa naisista katselee huomattavasti vanhempaa miestä syystä taikka toisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1372001
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1311676Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11526Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras881423- 321421
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1321234Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet541154- 251120
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221021- 51914