Myrkyllinen feminiinisyys..

20

186

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuon lähteen luotettavuudesta en tiedä, mutta osittain kyllä ihmetyttää esimerkiksi yksinäisille naisille annettavat hedelmöityshoidot.

      Samaan aikaan kuitenkin lehdistä saa jatkuvasti lukea aikuisten miesten ja naisten kertomuksia, kuinka kova isän ikävä heillä on ollut, kun ovat kasvaneet ilman isää.

      • Nvc

        Minuakin ihmetyttää tuo, mutta muös se, miten helposti monet miehet hylkäävät omat lapsensa. Eikä tähän nyt tarvitse kenenkään tulla räyhäämään, että ne ovat naiset, jotka vieraannuttavat isät lapsistaan. Tuotakin tapahtuu, mutta liian iso osa miehistä hylkää lapsensa aivan omasta halustaan ja jotkut kieltävät isyytensä viimeiseen asti. Onneksi nykyään on olemassa isyystestit.


      • Nvc kirjoitti:

        Minuakin ihmetyttää tuo, mutta muös se, miten helposti monet miehet hylkäävät omat lapsensa. Eikä tähän nyt tarvitse kenenkään tulla räyhäämään, että ne ovat naiset, jotka vieraannuttavat isät lapsistaan. Tuotakin tapahtuu, mutta liian iso osa miehistä hylkää lapsensa aivan omasta halustaan ja jotkut kieltävät isyytensä viimeiseen asti. Onneksi nykyään on olemassa isyystestit.

        Minusta isyystestit pitäisi ottaa rutiiniksi jo synnytyslaitoksella, koska n. neljänneksellä lapsista on eri isä kuin luullaan,


      • Sama löytyy useasta lähteestä.

        Vois tietenki lisätä näkyvämmän esimerkin..

        Jenkeissä on kokonainen yhteisö joka on tunnettu isättömistä lapsistaan..
        Afro-amerikkalaiset..


      • On kai se nyt vähän eri asia kaivata isää, tai äitiä, joka on joskus häippässyt, kuin kaivata jotain joka ei ole koskaan läsnä ollutkaan.


      • Wwuwuw kirjoitti:

        On kai se nyt vähän eri asia kaivata isää, tai äitiä, joka on joskus häippässyt, kuin kaivata jotain joka ei ole koskaan läsnä ollutkaan.

        Sitä rupeaa lapsi miettimään että miksi on häippässy..

        Semmonen oikea isukki on monesti tuki ja turva jota varsinkin tyttölapset kaipaa.


        :D

        Kyllä ne isättömät tyttöset sitten tulee mun kaltasten joulupukkimaisten äijien tykö. :D


    • Mistä ihmeestä sä noita juttujas bongailet? Jostain hommafoorumistako?

      Etsä ainakaan lue niitä, kun heti ensimmäisessä kommentissa tuo otsikko todetaan linkkien kera virheelliseksi.

      Pölkkypää..

      • Elikkäs todellinen suhdanne on 6/7..

        Yhdellä oli isä. :D

        Kun kattoo tuota juttua eteenpäin niin huomaa että isän puuttuminen on jonkinlainen trendi..


        Ei se ihan virheellinen ole.. :D


    • älä.ap.lisäänny

      Vaikea olisi kuvitella aloittajaa lapsistaan huolehtivaksi isäksi. Perusteena ovat tältä palstalta luettavissa olevat hengentuotteet.

      Epäilen suuresti, että juuri hänen poikansa pienenä joutuisivat isänikäväänsä itkemään, ja myöhemminhän näistä pojista todistetusti kasvaa hyvin väkivaltaisia tyyppejä.

      • Tottakai... Koska rasismi..

        :D


      • KonnaKettu kirjoitti:

        Tottakai... Koska rasismi..

        :D

        Sulla ei sitten biologinen isä ollut läsnä, kun kerran linnaankin jouduit?


      • Mä allekirjoitan KonnaKetun väitteen. Kopioidaanko henkilöön perustuva argumentti samalla koskemaan minua?

        Minkälaisia isiä luulette , että keskimäärin tulee niistä pojista, joilla ei ole edes sitä huonoa esimerkkiö, jota paremmaksi voisivat tulla?


      • Wwuwuw kirjoitti:

        Sulla ei sitten biologinen isä ollut läsnä, kun kerran linnaankin jouduit?

        Jees jees isä ryyppäs ittensä hengiltä. :D

        Eikä ollu muutenkaan mitenkään läsnä.


        Elikkäs periaatteessa olosuhteet täsmää jutun kanssa.


      • KonnaKettu kirjoitti:

        Jees jees isä ryyppäs ittensä hengiltä. :D

        Eikä ollu muutenkaan mitenkään läsnä.


        Elikkäs periaatteessa olosuhteet täsmää jutun kanssa.

        Joten huono isä tulis sitten sustakin.


      • Wwuwuw kirjoitti:

        Joten huono isä tulis sitten sustakin.

        Sen näkee sitten. :D


      • Sitä kun ei tiiä millon se vahinkoraskaus sattuu omalle kohalle. :D


      • KonnaKettu kirjoitti:

        Sitä kun ei tiiä millon se vahinkoraskaus sattuu omalle kohalle. :D

        Syöt nyt niitä pillereitä vaan..


      • Wwuwuw kirjoitti:

        Syöt nyt niitä pillereitä vaan..

        Nyt sie et ole kuunnellu terveystiedon tunnilla..


        Enhän mie niitä pillereitä syö.. :D


    • Pitäisi ottaa huomioon se että isättömät perheet on paljon tavallsempia kuin äidittömät perheet, ja siksi todennäköisyys että se massamurhaaja on isätön on luonnollisesti korkeampi. Toisin sanoen, pitäisi verrata vaikka 1000000 isätöntä perhettä ja 1000000 äiditöntä perhettä, ja katsoa kummassa on enemmän murhaajia. Siitä voisi sitten vetää tieteellisempiä johtopäätöksiä.

      • AsianVierestä

        Tuollainen tutkimus olisi nollatutkimus. Tulisi verrata molemmat vanhemmat omaavat perheet lähtökohdaksi 10 000 "normaalia" ja sitten ne 10 000 isätöntä ja äiditöntä. Vertaus tulisi montako prosenttia suurempi riski olisi syyllistyä johonkin...mutta se tutkimus ei olisi pätevä koska taustamuuttujia olisi liikaa. Otanta 10 000 olisi kyllä jo niin suuri ettei taustamuuttujilla olisi enää niin suurta merkitystä. Joka tapauksessa tulisi arvioida myös muita taustamuuttujia isättömyyden ja äidittömyyden lisäksi.
        Tiedetään jo miten massamurhaajat ovat yleisesti olleet nuorempana poikalapsia. Miehet ovat yleisesti väkivaltarikosten kärjessä, myös väkivaltaisten kuolemien osalta.

        Tyttölapset ja isä, kyllä ainakin minun tyttäreni muistaa kysyä että iskä hei olisiko sinulla 100 euroa kun...ja ainahan iskällä on.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      312
      3655
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      29
      2016
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      44
      1646
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1491
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      97
      1290
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      144
      1191
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1074
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      96
      1038
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      212
      867
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      787
    Aihe