Au Pair haussa Irlantiin

Asumme Dublinin liepeillä Irlannissa ja etsimme parhaillaan Au Pairia/ Iso-siskoa kaitsemaan meidän 7- ja 12-vuotiaita tyttöjä. Aloitusajankohta on huhti-toukokuun vaihteessa 2019 ja pesti jakuisi ainakin elokuun lopulle tai pidempään mahdollisuuksien mukaan. Toivomme että hakijoilla olisi aiempaa kokemusta lasten hoidosta sekä kiinnostusta tutustua uuteen kulttuuriin ja ihmisiin. Au Pairin tehtäviin kuuluu lastenhoito, lasten aterioiden valmistus, lasten kanssa touhuilu ja ulkoilu sekä kouluun ja harrastuksiin saattaminen sekä kotiläksyissä auttaminen. Myös pienet kotityöt kuten tiskikoneen käyttö ja pyykin ripustus sekä lelujen pois korjaaminen kuuluvat asiaan. Au Pairin työviikko on maanantaista perjantaihin ja kun lapset ovat koulussa Au Pair voi vaihtaa vapaalle. Myös illat ja viikonloput ovat vapaita ellei erikseen sovita. Maksamme Au Pairille viikottaisen taskurahan, tarjoamme ylläpidon ja lisäksi Au Pairin käytössä on oma huone ja langaton netti. Teemme kirjallisen sopimuksen Au Pairin kanssa ja suosituksia saisi olla pari kappaletta. Lisätietoja voi kysellä ja hakemuksia lähettää osoitteeseen eireaupair[at]gmail.com.

6

216

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkkennus vielä hakukriteereihin: olemme valmiita joustamaan aloitusajankohdan suhteen touko-kesäkuun vaihteeseen asti. Jos koulunaloitus vaatii aikaisempaa kotiinpaluuta elokuussa voidaaan siitä myös neuvotella. :)

      • 28.2

        Hei,
        Mikä mahtaa Irlannissa olla ikäraja au pairille?


      • 18v


    • Päivitys hakuajankohtaan : tilanteemme on muuttunut ja tämänhetkinen aloitusajankohta on heinä-elokuun vaihteessa 2019. Toiveena on että hakijat olisivat täysi-ikäisiä ja voisivat viipyä meillä keväälle 2020 mahdollisuuksien mukaan.

    • Anskubansku

      Hei!
      Olen suomalainen 52-vuotias nainen, jonka omat lapset (3) asuvat jo omillaan. Olen kasvatustieteiden maisteri ja työskentelen tällä hetkellä alakoulun 6-luokan opettajana. Olen kesällä "työttömänä", mutta saan kyllä työttömyystuen. Työni loppuu siis kesäkuun alkupäivinä ja jatkuu noin elokuun 8.
      Minulla on kokemusta yli 30-vuotta lapsista. Puhun englantia, ruotsia ja saksaa. .Minulla on ajokortti. Olen toiminut ensivasteyksikössä ja minulla on karatesta vihreä vyö. Osaan laittaa ruokaa. Olen ehdottoman luotettava ja vastuuntuntoinen aikuinen. Olen iloinen ja huumorintajuinen aikuinen ihminen, joka tulee toimeen kaikkien ihmisetn kanssa. En tupakoi. Pidän eläimistä. Päätin laittaa teille ilmoituksen, sillä perheenne vaikutti tosi ihanalta. Mikäli haluatte laittaa minulle viestiä annanteille sähköpostiosoitteeni [email protected]. Ystävällisesti Anne

      • Hei Anne, pahoittelut kun vastaan näin myöhään. Tällä hetkellä paikka on auki heinä/elokuun vaihteesta eteenpäin. Toivottavasti sopiva perhe tulee vielä kohdalle että pääset reissuun! ;)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      477
      2106
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      165
      1404
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      81
      1282
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      95
      1244
    5. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      188
      1194
    6. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      114
      1167
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      101
      815
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      58
      786
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      47
      763
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      705
    Aihe