Ikuinen poikamies seurustelee,mutta..

Ikisinkku123

Olen jo 40v täyttänyt poikamies, ehkä kohta entinen poikamies (toivottavasti) on vaan seurustelun alku jännittänyt.. mitä mä teen..mitä mä sanon. Ns.jatkuva miellyttäminen. Se kuuluisa eka kerta meni .. jännittäessä. Jonkinlainen pelko jo siitä toisesta kerrasta. Hän kyllä ymmärsi sen,mutta silti... Tuntuu että kaikki asiat jännittää koska tämä on ensimmäinen vakava seurustelusuhde. Kertokaa naiset omia ajatuksia vinkkejä tälläiselle ikisinkulle joka on onnellinen,mutta jännittää kaikki vaikka ikää on jo 40v. Mutta näin ne asiat ovat menneet

4

114

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainenkommentoi

      Luota vaan naiseen ja usko itseesi :) . Kaikki menee hyvin. Nauti tästä olotilasta ja ole onnellinen.

      • Ikisinkku123

        Kiitos! Vastaus lämmitti sydäntä


    • AattelenNäin

      Ja kyllä minusta voi jännittämisestä mainita, kunhan siitä ei tule jokakertainen puheenaihe.

      Jos päädytte sänkyyn ja jännität, vaikuttaako se rakasteluun, mainitsisin siitä etukäteen ja asennoituisin niin, että seksiin kuuluu kaikkea ihanaa, mikä ei liity erektioon tai orgasmiin. Naistakin voi jännittää seksi uuden kumppanin kanssa.

      Jos mies kertoisi minulle, että häntä jännittää, pitäisin sitä luottamuksen osoituksena.
      Nainen 50

    • Pikkupökkis

      Se nyt on ihan normaalia, että kaikki uusi jännittää :) Seksiä tulee joka viestimestä ja siksi siihen varmaan liittyy myös paljon turhia paineita. Suosittaisin kaiken nettiseksin lopettamista ja keskittymistä vain naiseen, niin oma pää oppii oikeille tavoille.

      Sekin on ihan normaalia että tykkää naisesta ja haluaa miellyttää :) Miellyttäminen on osa parisuhteen muodostumista. Kun haluaa miellyttää ja mukautua puolisoon, niin on helpompi ja kivempi olla yhdessä.

      Naiset ovat sitten monesti hieman hitaampia syttymään. Mies näkee paljon nopeammin yhteisen tulevaisuuden ruusunpunaiset lasit päällä kuin nainen. Se pitää miehen sietää..

      Nou hätä, kaikki hyvin siis siellä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      30
      5053
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      67
      1940
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      113
      1817
    4. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1714
    5. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1690
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      234
      972
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      887
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      833
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      792
    Aihe