Olli Lindholm on kuollut

Kohtaus vei miehen.
2382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Mikä vie julkkikset näinkin nuorena? Kova ja kiireinen elämä, epäsäännöllinen työ tai alkoholi? Itsensä hoitaminen jää taka-alalle?

Äänestä

Se on usein kohdatessa, joten ei.

Äänestä

Tätä mä oon sanonu, et miten älytöntä se on ku jengi painaa yötä myöten duunia..Osa jopa kahta työtä peräreikä pitkällä kuvitellen, että teempä tässä nyt eläketiliä jne...Ihmiset kuvittelevat, että he automaattisesti elävät ikuisesti tai ainakin vähintään 80v...No eipä elä. Jo huominen voi olla viimeisesi. Tämä pitäisi kaikkien sisäistää elämässään. Mä tunnen paljon ihmisiä kenellä sitä rahaa on kystä kyllin, mutta lisää vain haalivat. Ollikin oli kaikessa mukana..Oli keikkaa, tv:tä, oikeustoimia.Sitä ja tätä. Viimestään kun 50v on mittarissa niin pitäisi ymmärtää elämän realititeetit.
R.I.P Olli

https://www.youtube.com/watch?v=8ZMJO98xy4U

Äänestä

Muusikko-Ollista en pitänyt, mutta ihmisenä vaikutti rehdiltä.

Äänestä

Musiikkinsa oli hirveää paskaa, mutta ihmisenä oli ilmeisesti ihan kunnollinen ja sympaattinen. R.i.p

Äänestä

Olli teki liikaa töitä. Oli koko ajan jossain ohjelmassa ja koko ajan meno päällä, ei kroppa kestä eikä sydän kestä työntekoa. Kannattaa olla työtön niin elää pidempään.

Äänestä
  • Mitä iloa on pitkästä elämästä, jos sen aikana ei ole yhtään mitään saanut aikaiseksi?

    Olli sentään jotain sai aikaankin.

    Äänestä

R.I.P Ollikin. Kyllä nyt 50 miestä putoilee :(

Mulla YÖ.n fanitus sijoittui yläasteaikaan, 80-luvulle, sitten sen ohittivat monet muut laulajat ja bändit. Silti haikea olo:


https://www.youtube.com/watch?v=pDTzJxojb4Q

1Äänestä

Impulssikontrolliollilta petti pumppu.

Äänestä

Ollin mukana kuoli myös YÖ.
Suuri legenda on poissa.

1Äänestä

Kävin yli sadassa yö yhtyeen keikalla vuosien aikana. Kävin keikoilla koska siellä tapasi naisia. Mulla on vieläkin yö yhtyeen dvd 2006 rmj festareilta.

Äänestä

KUi se sillai kuali???????

Äänestä

Miesten elinikä on kääntynyt laskuun. Ensin Matti, nytten Olli. Mittariin 50 ja miehet lakoo.

Äänestä

Vaikka Ollin musa ei ollu minun makuuni niin syvä osanotto omaisille. Turhan nuorena poistui tämäkin mies:(

1Äänestä

Mitä se sillai kävi salilla ja teki vaan töitä koko ajan. Ei sitä kannata ahertaa niin paljoo.

1Äänestä
  • Niin, kovasti oli terveet elämäntavat ja kaikkea..Ja niin vain poistui keskuudestamme.

    Joidenkin palstalaisten mukaan kaikki nuoret naiset hinkuvat itselleen juuri Ollin kaltaisia, menestyneitä ja aikuisia, kaikkein parhainta nuoruusikäänsä eläviä miehiä (eikä mitään finninaamaisia kaksikymppisiä pojankloppeja).. Hmm...

    Ehkä kuitenkin on viisainta seurustella ikäistensä kanssa, kun tuntuu noita keski-ikäisiä ukkeleita tipahtelevan elävien kirjoista harva se hetki..

    Äänestä

  • elämänlanka.katkesi kirjoitti:

    Niin, kovasti oli terveet elämäntavat ja kaikkea..Ja niin vain poistui keskuudestamme.

    Joidenkin palstalaisten mukaan kaikki nuoret naiset hinkuvat itselleen juuri Ollin kaltaisia, menestyneitä ja aikuisia, kaikkein parhainta nuoruusikäänsä eläviä miehiä (eikä mitään finninaamaisia kaksikymppisiä pojankloppeja).. Hmm...

    Ehkä kuitenkin on viisainta seurustella ikäistensä kanssa, kun tuntuu noita keski-ikäisiä ukkeleita tipahtelevan elävien kirjoista harva se hetki..

    Nimenomaan kannattaa ottaa mieheksi mies jolla on miljoona omaisuus ja lyhyt elämä:)

    Äänestä

  • Jossain verkkojulkaisussa (oliko radio nova) oli otsikko:mihin katosivat Ollin miljoonat... yhtyeensä Yön levyjä myyty yli miljoona kpl ja pelkästään 2010 luvulla tuloja ollut 1.5 milj.euroa. Avioeroon piti silti ottaa pankkilainaa.

    Kaikki kunnia edesmenneelle Lindholmille.

    Kaikilla meillä on addiktioita, heikkouksia ja vahvuuksia näin se on. Kukaan ei ole siinä mielessä toistaan parempi. Välttäkäämme tapoja joista tulee itselle ja samalla läheisillemme isoja ongelmia. Tiedän mistä puhun.

    Äänestä

Naureskeltiin kavereiden kanssa kun se jossakin Idolssissa tms. ohjelmassa toistuvasti todisteli ettei hän ole homoseksuaali, vaikkei sitä kukaan kysynytkään. Sen koomin ollut meidän jutuissa "en oo homo-Olli Lindholm".

Äänestä

Jossain vaiheessa kannattaa alkaa elämään niin kuin jokainen päivä olisi se viimeinen

Äänestä

Joo, se musa oli kyllä pääsääntöisesti bullshittiä, mutta RIP in peace.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


7y66 kirjoitti:

Kohtaus vei miehen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu