JUURI NYT: Mies naimisiin tulevan vaimonsa kanssa

Ilta-Sanomat. Miehen nimi oli Jussi ja vaimon Marja.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eli MarjaJussi tai JussiMarja.
MITÄS SITTEN.

EIKÖS NAIMISIIN MENNÄ TULEVAN VAIMON KANSSA VAI KENENKÄS SITTEN

Äänestä
  • Pitäiskö kuitenkin sanoa että naimisiin tulevan puolison kanssa? Ei saa paljastaa, onko kyseessä mies vai nainen.

    Äänestä

  • tasaarvovaltuutettu kirjoitti:

    Pitäiskö kuitenkin sanoa että naimisiin tulevan puolison kanssa? Ei saa paljastaa, onko kyseessä mies vai nainen.

    Parisuhteessa toinen on aina vaimo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


päivän.uutisia kirjoitti:

Ilta-Sanomat. Miehen nimi oli Jussi ja vaimon Marja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu