Onko kaikki mahdollisuudet löytää joku, mennyt jo?
Vastaukset 28
- viinamies
Riippuu juotko viinaa.
Jos juot viinaa ja käyt yökerhoissa bailaamassa, mahdollisuuksia on.
Raittiilla miehellä ei ole mitään mahdollisuuksia.- Anonyymi
Epävarma jännityksestä tärisijä kun avaa suunsa naiset juoksee nauraen puis.
naaraen puis juoksee - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Epävarma jännityksestä tärisijä kun avaa suunsa naiset juoksee nauraen puis.
naaraen puis juokseeSexy tärisijä, kuuma ja herkkä.
Tykkään ite aivan erityisesti.
- raitispoika76
Vastustan, raitis mies voi löytää seuraa esim kirjastosta, uimahallista, bussipysäkiltä jne jne
- Anonyymi
Totta. Raitis mies löytää naisseuraa, kun taas ryyppäävät miehet ovat naisten mielestä ällötyksiä.
- raitizmies
Raittiille sinkulle yökerho on maailman pelottavin paikka.
Siellä on paljon naisia tanssilattialla heiluvine tisseineen ja jännämiehiä näitä mimmejä pokaamassa. Raitis mies ei ole koskaan tanssinut naisen kanssa.
Raitis sinkku haluaisi olla sohvan takana piilossa kotona syyttelemässä yhteiskuntaa omasta kurjuudestaan.
Jos tälläinen tylsimys joskus uskaltautuukin ravintolaan, hän puhuu siitä monta vuotta. Kuin jostain urheilusuorituksesta.
Raittiin miehen syntymäpäiville ei tule kukaan."Jos tälläinen tylsimys joskus uskaltautuukin ravintolaan, hän puhuu siitä monta vuotta"
Yökerho eli tällainen rytmimusiikkihelvetti on jos nyt ei pelottava, niin vähintään hämmentävä paikka. Routalempeä mukaellen hyvin jännä ravintola. Minä olen käynyt tällaisessa viimeksi vähän yli vuosi sitten ja kyllähän siitä olisi vieläkin kerrottavaa. Miten meillä oikeasti voi olla kaksi niin eri maailmaa: tämä tavallinen ja sitten se toinen johon laskeudutaan kuin Ihmemaan kaninkoloon ja jossa on aivan erilaiset säännöt ja todellisuus.- Anonyymi
Yökerho- ei ehkä pelottava, mutta TYLSÄ paikka.
- Viinamies
Miehen pitää juoda viinaa ja lähtee yökerhoon perjantai iltana niin mies tapaa naisia ja mahdollisuudet saada parisuhde on hyvä.
Jos ei juo viinaa ja oleskelee kotona niin mies on sinkku koko elämänsä. - Anonyymi
Näinhän se on. Sinkku on parisuhdemarkkinoilla sama asia kuin työtön työmarkkinoilla, ei sellaista kukaan halua, koska sinkkuus/työttömyys on varma merkki siitä,
että jotain on pielessä kun ei vieläkään ole töissä/parisuhteessa.
Alinta mahdollista tasoa edustaa sinkku 40 työtön mies.
Kukaan ei jää sellaisen poismenoa kaipaamaan, pelkkä roska, jäte, kuona yhteiskunnalle. Mitään muuta nainen ei voisi halveksua enempää kuin tällaista ihmistä. Rehellinen vastaus kyllä on. Jollet peri tai voita valtavaa summaa rahaa.
Ei se mahdollisuus vielä ole mennyt. Areenalle leijonien syötäväksi vain rohkeasti. :)
- Anonyymi
😄😄 ihana...sitä kai aloittaja toivookin!
- Anonyymi
Mahdollisuudet ovat paljon paremmat kuin joillakin 18-20 -vuotiailla. Siis kaikki hyvä on vielä edessäpäin !
- Anonyymi
Minäkin komppaan, vaikka en voi peukuttaa.
Meikällä oli "turhaa etsimistä" 20-27-vuotiaana, vasta sitten löytyi "se oikea". Nykyäänhän on julkisuusilmiö, että toinen on 20-70 vuotta vanhempi kuin toinen (Britanniassa yli 90-vuotias mummeli ja parikymppinen poika). - Anonyymi
Minullakin oli turhaa etsintää koko opiskeluaika Jyväskylän Yliopistossa ja sen jälkeen muutaman vuoden ajan työelämässä. Se oikea löytyi, kun olin 32-vuotias.
- Anonyymi
Paljon morkataan työttömiä 40 miehiä. Harva ajattelee ettei vaimon saaminen tai työpaikka ole mikään tae onnellisuudesta. Voihan olla et joku työtön voi olla paljon tyytyväisempi mitä samaa sorvia ja naista käyttävä mies? Koko elämän sorvannut samoja ja joku päivä sydän kertoo ettei enää oikein jaksa pumpata verta. Siihen sorvin ääreen sitten jää, onnellisena.
AsianVierestä - Anonyymi
Ei kannata enää yrittää.
- Anonyymi
Totta, nyt on jo vetelät housussa. Vilkaisu peiliin kertoon totuuden, ei tällä naamalla naisia saa.
kalsarikännit
- Anonyymi
Mahdollisuudet ovat vielä edessäpäin !
Really-Really- Anonyymi
Juuri näin. Mahdollisuus sama kuin lotossa.
40 vässykkä mitään saa.
Ei ole!
- Anonyymi
Ei tyhmä naista saa, edes tyhmää lähäriä.
pyöräilijämies
- Anonyymi
Eipä 36 vuotiaana perus duunarina saa edes lihavaa 40 v naista.
- Anonyymi
Osta seksiä tai käy itäisessä Euroopassa hankkimassa naista tai periaatteessa ihan mistä vaan mut ei Suomesta. Suomalaiset naiset on niin pellejä ei ihme että oot sinkku.
- Anonyymi
Ei suomalaisia naisia kiinnosta mikään.
- Anonyymi
Juoksdeminen voi kiinnostaa eniten heitä, voi juosta karkuun, vielä jollain pomppukengillä jotta pääsee nopeammin hyppimällä ja pomppimalla kuin Wonder Woman, supersankari.
trampoliini-lenkkarit - Anonyymi
Tuonne kun muuttaisi asumaan Houston, Texsas, maailman sää näyttää melkein aina auringonpaistetta sekä ukkosta, salaman kuvua.
Espanjassahan ei ilman toppatakkia kyllä tarkene..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 143985
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha110925Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät63738PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49537- 42509
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et30455- 63453
- 22407
- 13381
Selviytyjät kisaajat kismittävät - Erityisesti yksi saa tylytystä: "Miksi hän änkee joka ohjelmaan?"
Uusi Selviytyjät Suomi kausi starttaa - ja ohjelman kisaajat eivät saa pelkästään kiitosta somessa. Myös täällä Suomi249363