rosvoista tulee yhä röyhkeämpiä

Talousrosvot ovat ruvenneet tosi röyhkeiksi, tai ainahan ne on olleet, mutta nykyään eivät pyri edes piilottamaan ahneuttaan
https://www.uusisuomi.fi/
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Seppo Simonenkin on liikaa neroudessaan verrattuna tavan tallaajaan:
Seppo Simonen
20.2.2019 11:38
Anne Berner tuo erinomainen visionääri oli liikaa tavalliselle kadun tallaajille. Esim. autoveron muutos ajosuoritteiseksi olisi ollut loistava idea.
Nyt maksamme naapurinkin puolesta autoveroa.
Kuka haluaa olla solvattavana täällä somemediassa.
Onnea ja menestystä Annelle uusissa haasteissa.

Äänestä

Oikeuskanslerin virka Pöystillehän on Sipilän kiitos suoritetuista töistä:
Oikeuskansleri Tuomas Pöysti vahvistaa Ylelle, ettei näe ongelmaa Bernerin ehdokkuudessa.

– Tästä säätää perustuslaki, jossa käsitellään ministerin sidonnaisuuksia. Siinä ministeriä kielletään hoitamasta toimea, joka voi estää ministerin tehtävän täysipainoista hoitamista tai vaarantaa luottamuksen puolueettomuuteen, Pöysti sanoo.

Hän muistuttaa, ettei ministereille ole säädetty karenssiaikoja, jotka rajoittaisivat heidän sijoittumistaan erilaisiin tehtäviin ministeriajan jälkeen.

SEB:n uusi hallitus valitaan yhtiökokouksessa maaliskuun lopulla.

Oikeuskansleri: Pörssiyhtiön hallituspesti sopii huonosti ministerin tehtävään
Pöysti ja perustuslain tulkinnat sopivat huonosti yhteen

Äänestä

Sipilä on hyvä esimerkki härskistä talousrosvosta. Pääministerinä petaa lisää rahaa itselleen ja rikoskavereille. 150 000 000 mk varkaus ei näytä riittävän hänelle.

Rosvot on aina rosvoja

Äänestä
  • Ei sovi rehelliseen peliin lahkolaisuus filunkiliikemies, toiset kärsii noista härskeistä itselle ja kavereille vetäjistä. Jostakin syystä näitä löytyy Oulun seuduilta enemmänkin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kasperjesper kirjoitti:

Talousrosvot ovat ruvenneet tosi röyhkeiksi, tai ainahan ne on olleet, mutta nykyään eivät pyri edes piilottamaan ahneuttaan
https://www.uusisuomi.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu