Olen saanut joko allergisen reaktion käytettyäni tätä voidetta tai sitten voiteesta tuli ruusufinni. Naama tulipunainen, kuumottava ja vähän turvotusta poskissa. Onko kenelläkään tällaista kokemusta ja miten saan ihon rauhoittumaan?
Lidl Cien Q10 anti-wrinkle voide -kokemuksia?
12
13681
Vastaukset
- on_normaalia
Anti-age aineet kuten retinoli ja muut tehokkaat aineet saavat aina aikaiseksi ihoärsytystä hoidon alkuvaiheessa. Naaman punoitus osoittaa että voiteessa on tehokkaat anti-age aktiiviaineet. Voiteen käyttöön pitää totutella käyttämällä sitä hyvin vähän kerrallaan - levittää kasvoille aluksi vähemmän kuin nuppineulan pään kokoisen määrän, ja suurentaa annosta kun iho alkaa tottua aktiiviaineisiin.
- Anonyymi
Kamalaa töhnää! Jättää ihon pintaan valkoista kuivaa nöyhtää. Paperilla pitää pyyhkiä pois joten varisee vaatteelle etumukseen. Palautan koko töhnän! Kaikkea sitä hyväuskoisille myydään. Kertokaa mistä voin kysyä tarkemmin mitä tommonen tekee iholle?
- Anonyymi
Punoitus saattaa johtua siitä että on allerginen tuotteessa olevalle hajuste aineelle, näin olen käsittänyt. Ainakin siinä tapauksessa jos ei punotus ala vähenemään vaikka tuotetta käyttäisi kauan. Itsellä ei aiheuta mitään oireita. Hyvin imeytyy ihoon, sellainen pieni tunne jää kasvoille kun laittaa, mutta johtuu näistä aktiiviaineista. Aineen imeytyminen ja käyttäytyminen riippuu ihon laadusta ja kuinka yyvin se imee rasvaa. Minulla toimii siis vallan mainioista vaikka en ole vielä kuin pari viikkoa käyttänyt. Halpaa ja hyvää kosteutusta kasvoille. Normi esim nivean rasvat ei minun ihoon imeydy.
- Anonyymi
Ostan sitä voidetta ja käytän decoltee-alueelle sekä kaulalle, rasvainen voide sopii sinne, ainakin mun kohdalla. Eilen kokeilin myös laittaa erittäin kuiviin kyynärpäisiin ja se auttoi heti! Vaikka mitä olen kokeillut niihin, mikään ei tepsinyt.
Olen käyttänyt jo kauan ei mitään ongelmia.
- Anonyymi
Koostumus ja tuoksu muuttunut.
- Anonyymi
Minulla ei koskaan ole ollut mitään allergioita,nyt käytin kyseistä voidetta muutaman päivän niin toinen luomi turvoksissa ja naama tosi punainen/laikukas.Ei kiitos enää tätä tuotetta.
- Anonyymi
Mä olen näille Lidlin q10-voiteille myös allerginen. Samat oireet tulee myös Pirkan q10 päivä- ja yövoiteista. Täytyy tehdä vertailut tuoteselosteista. Näissä on joku aine mitä ei kalliimmissa ole, koska vain näistä on kasvot kirkuvan punaiset, näppyläiset ja turvonneet.
- Anonyymi
Se on ihan voiteista kiinni. Olen vuosikausia käyttänyt lukemittomia myös kalliita ja on ihan sattumaa mikä ainesosa ärsyttää silmiäni.Eli vuotaa voiteen levityksen jälkeen . Aikanaan Lancomen tuottet olivat pahimmat.
Lidlin silmänympärysvoide on ollut luottotuotteeni myös vuosikausia. Ei vuoda eikä punoita.
Hinta laatusuhde ylivertaisia jos muuten sopii. Tärkeintä iho kondiksessa. Voi käyttää reilusti kaulalle ja dekolteealueelle. Suosittelen !
- Anonyymi
Olen käyttänyt voidetta kauan eikö mitään ongelmia ole ollut. Iho todella hyväkuntoinen, eikä mitään punoituksia ole ollut vaikka ihoni todella herkkä ja pintakuiva. Suosittelen!
- Anonyymi
ostin ko. päivävoiteen ja sain todella pahan poltteen ja punoituksen kasvoihin ja kaulaan jo kaksi päivää ollut odottelen koska iho rauhottuu. Tämä kokeilu jää tähän yhteen kertaan.
- Anonyymi
Heti tuli samat oireet kun käytin Nivean vastaavaa tuotetta. Yleensä on hyvä iho, enkä paljon käytä muuta kuin kosteuttavaa tuotetta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1604923Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121489
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211401Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s71129Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40957Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278739