140 miljoonan alus nostetaan 50 miljoonalla

Vuonoon uponneen sotalaivan nostaminen aloitettiin Norjassa.
Fregatin noston on arvioitu maksavan noin 50 miljoonaa euroa ja kestävän useita päiviä.

Kapteeni laitettiin uudelleenkoulutukseen rannikkolaivurikurssille, 50 kruunua.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jotain talostelua ajankuluksi. Kun on yli tuhat miljardia dollaria öljyrahaa rahastoissa voi tehdä mitä lystää.

Äänestä
  • Dollarit ovat jenkkien rahoja, ne pitää palauttaa. Norjalla on kruunuja.

    Äänestä

No ei se köyhää koske, mutta vieläkö se venäläisten kelluva telakka joskus kelluu vai jääkö huviksi sukellusveneille ja joko on se venäläisten ylpeys ''lentotukialus'' myyty Kiinalaisille?

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


olette_väylällämme kirjoitti:

Vuonoon uponneen sotalaivan nostaminen aloitettiin Norjassa.
Fregatin noston on arvioitu maksavan noin 50 miljoonaa euroa ja kestävän useita päiviä.

Kapteeni laitettiin uudelleenkoulutukseen rannikkolaivurikurssille, 50 kruunua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu