Aloin laihikselle

Ei enää jauhelihaa minun ruokiini.
1251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Juusto on myös pannassa. Aikoinaan en syönyt juustoa vuoteen mutta aloin syömään uudestaan ja viime aikoina ihan liikaa oon syönyt juustoa.

Äänestä
  • Miten+broilerin+jauheliha+ja+15-17%+juusto?

    Äänestä

  • kysyyköksä kirjoitti:

    Miten+broilerin+jauheliha+ja+15-17%+juusto?

    En ole varmaan ostanut 10 vuoteen broilerijauhelihaa. Ehkä sitä vois kokeilla joskus. Pitää syödä porkkanoita vaan iltaisin eikä juustovoileipää.

    Äänestä

  • Vähärasvainen jauheliha ja juusto auttavat keventämään. Oon vaan huomannut, että lyhyt yöuni ja drinksut hidastavat painon laskua.
    -minulla

    Äänestä

Juuuuuuuuuu... Porkkanaa hyvinkin, porkkana, porkkanaa... Juuuuuuuuu... Se on sitten hyvä tuo porkkana... Juuuuuuuuuu... 10 vuotta, 10 vuotta... Juuuuuuuuuu... Juustoleipä ja leipäjuusto... Juuuuuuuuu... 10 vuotinen porkkanajuustoleipä... Juuuuuuuuu...

Äänestä

Just tein jauhelihapastaa, maistui tosi hyvälle. Jätin karkinsyömisen kokonaan ja kolme kiloa lähti heti kropasta, jatkossa pitäisi vähentää vielä kahvileivällä herkuttelua, niin muita muutoksia ei tarvitse edes tehdä.

Äänestä

popsi popsi porkkanaa...

Äänestä
  • Haukkaa, haukkaa mitalii, Iivo haukkasi, mutta pronssi ei ollut riittävän hyvä hänelle itselleen, oli todella pettynyt. Niin moni pettyy porkkanoihinkin ja niiden makuun, haukatkaa vähemmän sitä perusruokaa, niin voitte yllättyä iloisesti.

    Äänestä

Pitää itsekkin alkaa laihikselle. Vedän kevyttä ruokavaliota pari kuukautta jossa eiole lihaa eikä rasvaisia ruokia, tänään syön vain hedelmiä.

Äänestä

Ei liha lihota, vaan hiilarit; leipä, pasta, riisi, sokeri, peruna. Jos noi jätät kokonaan, niin alkaa tapahtumaan. Tärkeimpänä leipä ja sokeri.

Äänestä
  • Ei täysjyväleipää tarvitse jättää pois.

    Äänestä

Mitenkäs se jauhelihan poistaminen muka laihuttaa, parempi ois laittaa sen kylkeen vihanneksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tämä-selvä kirjoitti:

Ei enää jauhelihaa minun ruokiini.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu