miksi hiacea ei ole valittu suomessa poliisiautoksi.minun mielestä se olisi siihen käyttöön paras vaihtoehto.
toyota hiace
kysyn vaan
61649
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
että moottoriss ei oo paljon tehoa ja juo dieselia niin p*rk*l**sti.
Ja takavetoinen
jos hiacen käyttäjäkunnasta huomattava osa on lakritsoja,niin ehkä se puhuu puolestaan.
kyllä kurjaa on ajaa hiacella arkena,sitten vielä joutuisi pyhänä olemaan raudoissa tavaratilassa jonkin puukkotappelun jälkeen samanlaisessa paskassa japsissa.
transporter on pakujen kruunattu kuningas.
tahan ei ole japsiääliöautoilijoilla lisättävää.
Kysymys on auton ajettavuudesta, suorituskyvystä, turvallisuudesta, konttorin ergonomiasta, tilavuudesta ja varustelun helppoudesta. Volkkarissa tuo paketti on saatavissa edullisimmin. Kyseessähän on poliisimiesten työhuone, jolloin työturvallisuusasiat nousevat merkittävään asemaan.
Hinta voi olla se suurin syy, eivät ole voittaneet tarjouskilpailua
et poliisiautoilla, ei ajeta kovin paljoa, tietääkseni ainakaan, eli volkkarikin kestää juuri ja juuri sen 300tkm ennen ku vaihtoon viedään, hiacellehan tuommoinen on vasta alle puolet taipaleesta.
http://www.trado.fi/sms/wapfiles/samples/pienihiace.mp3