Olisipa kiva kuulla oikeilta metsämiehiltä/metsureilta kommenttia tästä nykyajan voimailu ja bodausvillityksestä. jos on oikeita metsämiehiä linjoilla niin ihan rehellistä kommenttia että mitä mieltä voimasta jne. Tuleeko sitä voimaa paremmin salilla vai metsässä? Kasvaako haba paremmin eristetyllåä yhden käden hauiskäännöllä vai jos nostellaan puunrunkoja paikasta toiseen tai tehdään pölliä.
Itsellä ei kokemusta tai tietoa oikeista metsämiehistä, olisi hienoa kuulla.
Metsämiehiltä kommenttia?
WilhelmKatriina
2
95
Vastaukset
- ihbhijhjikjkop
En ole oikea metsämies mutta moni tuttuni on.
Ei siellä sahamiehet mitään tukkia nostele. Kaikki sellaisia viinaan meneviä ruipeloita joilla ei ole voimaa nostaa kuin se viinapullo.
Ihan oikeasti, Pessinen on varmasti viimeinen lajiaan joita oli ennen vähän enemmän.
Itselläni on fyysinen raskas ammatti, mutta jos voimaa haluaa niin rautaa pitää nostella kuntosalilla.- Arto4454
Tiede on ainakin sitä mieltä että kokonaisvaltaisilla liikkeillä kuten tukinnosto tai maastaveto kasvaa lihas parhaiten. Harvoin tiede oikeassa on mutta ehkä asiassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657562Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712308
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911077Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661065