Tasapainoinen nainen, miehen unelma siis

tasapainoinennainennam

Näin omana mielipiteenä unelmanainen on tasapainoinen.
Eikä ole mikää vitsi painosta. Vaan ihan oikeasti sinut itsensä kanssa, mukava,
lämmin, myönteinen, mussukka. TASAPAINOINEN IHMINEN.

Kannustan sellaisia löytämään. Heitä on.

Ja vastaavasti en nyt luettele tähän piirteitä, mutta kannattaa juosta karkuun
jos huomaa yhtä ja toista.

32

326

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jalkasienionvaarallinen

      Filippiini ja thaityttöset ovat mukavia,lämpiä ja myönteisiä...
      Sellainen olisi mukava kainalossa...🤗

      • e-i

        ei.


    • Mistähän löytäisi tasapainoisen miehen. Turha kysymys.

      • Millainen on mielestäsi tasapainoinen mies?
        Senkin voi käsittää kukin tavallaan :P


      • JohannesMax kirjoitti:

        Millainen on mielestäsi tasapainoinen mies?
        Senkin voi käsittää kukin tavallaan :P

        Sellainen, jolla on sydän paikallaan eikä saappaanvarressa.


      • Järkeväsydän

        Irrotteleva sydän on vaarallinen


      • sinne.meni

        Joko sinä edellisen heivasit pellolle, kun kyselet.


      • Näin.se.on

        Pönttis on tuittuileva prinsessa. Tasapainoiset miehet eivät viihdy sellaisen seurassa.


      • sinne.meni kirjoitti:

        Joko sinä edellisen heivasit pellolle, kun kyselet.

        Oli se rontti äsken puhelimessa..


      • Näin.se.on kirjoitti:

        Pönttis on tuittuileva prinsessa. Tasapainoiset miehet eivät viihdy sellaisen seurassa.

        Nunnuka nunnuka vaan sullekin.


      • Näin.se.on kirjoitti:

        Pönttis on tuittuileva prinsessa. Tasapainoiset miehet eivät viihdy sellaisen seurassa.

        Vatupassi käteen.


    • Ap on kyllä oikeassa. Tasapainoinen nainen on unelmanainen.
      Eipä vaan löydy moista :/

    • Elämäonharkinnantul

      Ei mitään peltojuttuja,anteeksi.

    • macynhaamu

      "Kannustan sellaisia löytämään. Heitä on."

      - Komppaan!

    • TiedänYhdenSellaisen

      Jos joku tuollaisen aarteen löytää niin kannattaa pitää kuin kukkaa kämmenellä.
      Tosin se nyt vaikeaa ole, koska hän sen ansaitsee, ihana nainen.
      Aarrenainen on aina aarrenainen miehelle.

    • Hehhehheh

      Pysyn tasapainolaudalla yhdellä jalalla pystyssä vaikka maailman tappiin asti. Siitä ei nainen tasapainoisemmaksi muutu.

    • Seköriittää

      Käsi tasapainossa hyvä niin

    • Pikkusäätövielä

      No tasapainoisia naisia ei juuri ole vapaalla jalalla. Se on oikeastaan jo parisuhteessa. Jokainen on hiukan epätasapainossa, ennenkuin kohtaa sopivan ihmisen, minkä kanssa voi löytää lopullisen balanssin.

      Korjaan hiukan tuota.... kannattaa kiinnostua tasapainoa etsivää naista. Heitä on kyllä. 😌

    • siideri

      Tasapainoisesta tulee mieleen flegmaattinen tossukka- Hidas liikkeissään ...

      Joo ei ... kyllä tältä tädillä palaa hihat-

      • 9876989

        Seurustelen tuollaisen miehen kanssa. Kaikki on minun vastuullani, koska mies ei uskalla tehdä mitään päätöksiä. Raskasta, mutta olen alkanut tottua. Kultainen keskitie paras. Ei liian epätasapainoistakaan kauan jaksa.


      • kokemusta
        9876989 kirjoitti:

        Seurustelen tuollaisen miehen kanssa. Kaikki on minun vastuullani, koska mies ei uskalla tehdä mitään päätöksiä. Raskasta, mutta olen alkanut tottua. Kultainen keskitie paras. Ei liian epätasapainoistakaan kauan jaksa.

        En pidä tasapainoisista miehistä, koska se yleensä tarkoittaa yllätyksettömyyttä, kaikki menee aina saman kaavan mukaan, ei mitään piristävää koskaan. Mies on aina samalainen vähän masentuneen oloinen. Sitten aletaan ihmetellä kun nainen yhtäkkiä kyllästyy ja jättää. Tasapainoiset miehet = boring. Niiden seurassa vaan nukahtaa. Pitää miehessä vähän tulta ja tappuraa olla.


      • kokemusta kirjoitti:

        En pidä tasapainoisista miehistä, koska se yleensä tarkoittaa yllätyksettömyyttä, kaikki menee aina saman kaavan mukaan, ei mitään piristävää koskaan. Mies on aina samalainen vähän masentuneen oloinen. Sitten aletaan ihmetellä kun nainen yhtäkkiä kyllästyy ja jättää. Tasapainoiset miehet = boring. Niiden seurassa vaan nukahtaa. Pitää miehessä vähän tulta ja tappuraa olla.

        Meillä mies on just se tasapainoinen ja juurikin ei mitään uutta koskaan, ns. yllätyksetön. Mutta olen ratkaissut asian niin, että otan ohjat omiin käsiini ja keksin jotakin piristävää ja kiskon äijänkin mukaan. Ja jos ei halua mukaan, niin piristän sitten ainakin itteäni. :)

        Itelläni on myös aika tasapainoinen luonne, mutta oon jollain tavalla aika värikäskin peroona ja keksin kaikkea millä piristää olemista. Jos ei muuta niin lapsenmielisyyteni puskee pintaan. :D


      • kokemusta kirjoitti:

        En pidä tasapainoisista miehistä, koska se yleensä tarkoittaa yllätyksettömyyttä, kaikki menee aina saman kaavan mukaan, ei mitään piristävää koskaan. Mies on aina samalainen vähän masentuneen oloinen. Sitten aletaan ihmetellä kun nainen yhtäkkiä kyllästyy ja jättää. Tasapainoiset miehet = boring. Niiden seurassa vaan nukahtaa. Pitää miehessä vähän tulta ja tappuraa olla.

        Tasapainoinen tarkoittaa siis henkisesti tasapainoinen, siis tavallaan täysjärkinen :)
        Mainitsemasi ylläteksöttömyys ei tavallaan liity tähän määreeseen. Niin tai liittyyhän se sillä tavalla ettei tasapainoinen yllätä sillä tavalla että käyttäytyy henkisesti epävakaasti :D

        On kuitenkin mahdollista olla yllättävä, pirteä, jopa oikukaskin ja vaikka mitä tasapainoisena ja siksi olisi vallan ihqua löytää sellainen mielitietty :)


    • ettäsilleensä

      "Vaan ihan oikeasti sinut itsensä kanssa, mukava,
      lämmin, myönteinen, mussukka. TASAPAINOINEN IHMINEN. "

      Ja olethan itse kaikkea tuota? Moni mies joka ei ole lainkaan tuollainen vaatii sellaista naisekseen.

      • kokemusta

        Yleensä tällaista vaativat miehet eivät edes anna mitään takaisin, nainen on se joka tekee kaiken minkään eteen. Naisen pitää olla lämmin ja lempeä, mutta mies itse saa olla vaikka minkälainen riivinrauta. Mies itse voi kiukutella, mutta naisen pitää aina olla hyvällä tuulella.


    • jfsdfdfsdf

      "Ja vastaavasti en nyt luettele tähän piirteitä, mutta kannattaa juosta karkuun
      jos huomaa yhtä ja toista."

      Voihan se olla että ne "yhdet ja toiset" piirteet ovat vain sinun seurassasi. Joskus miehen pitää katsoa peiliin ja miettiä miten toista oikeasti kohteleekaan. Jotkut eivät tajua että naiselle pitää antaa jotain huomiotakin, luulevat että naisen lempeys ja ihanuus tulee "ilmaiseksi". Ei kannata odottaa toiselta, jos ei ole valmis itse antamaan. Moni mies ei tajua mitä on vastavuoroisuus. Sitten ihmettelevät kun nainen kiukuttelee "turhasta". Tiedän liikaa pareja joissa nainen antaa, antaa ja antaa, ja mies vain mörrimöykkynä ihmettelee. Lopputulos on se,e ttä nainen joko pettää tai jättää. Tai häipyy ennen kuin ehdittiin edes kunnolla tutustua.

    • En nyt tiedä kannattaako uhrata ajatusta tasapainoisen naisen löytämiseksi. Eiköhän elämä tarjoa sen verran epätasaisuutta ja juurakkoja kaltevalle pinnalle että yksi jos toinen niissä vähän kompuroi; tietysti jos etsit SuomenRuotsalaisista niin sitten ymmärrän sillä näiden elämä kulkee uudella asvaltilla suojateillä maalattuna.

      Itselle kyllä riittää että horjahtelee samoihin suuntiin minun kanssa mutta vielä tärkeämpi että ajatus ja keinot millä siihen tasapainoisempaan tilaan taas päästään ovat samansuuntaiset.

      • "tärkeämpi että ajatus ja keinot millä siihen tasapainoisempaan tilaan taas päästään ovat samansuuntaiset." - Aika henkevä lisäys.


    • Taakantähden
    • ahdistaa

      Näinhän se on. Tolkun ihmisiä alkaa vaan olla aika vähän. Jokaisella on oma painopisteensä jonka suuntaan ovat kallellaan. Joku löytää iloa hevosista tai kuntosaliharjoittelusta ja kuvittelee että se on ainoa merkitsevä asia koska siitä saa sisältöä elämään. Joku on innostunut feminismistä ja näkee kaiken sen harson läpi. Ihminen kallistuu painopistettään kohden ja on lopulta ihan vinossa.

    • mielenrauhatärkeää

      Oon joskus ihmetellyt täällä palstalla, kun miehet arvostelee eroavia naisia siitä, että eroavat kun haluavat jännitystä ja uutta elämäänsä ja uusia miehiä. Oikeestaan aika loukkaavaa monille ja sehän se tarkotus onkin. Mitäpä jos oikeesti hakeekin rauhaa ja tyyneyttä elämään, jos suhde on myrskyinen. Mä uskon, tosin hyvin hyvin hailusti, että se tasapaino voi olla mahdollista myös parisuhteessa ja sellaisessakin, jossa puoliso ei ole ikävystyttävän tylsä, jos kumppani on töysin oikeenlainen. Suuresti kyllä epäilen.

    • Mietin.vaan

      Minkäs teet, tasapainoiset naiset ei musta kiinnostu. Päädyn aina vaan suhteeseen ei-niin-tasapainoisen naisen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      20
      6246
    2. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      25
      3737
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      168
      2868
    4. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      29
      2810
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1724
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      147
      1602
    7. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      9
      1563
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      148
      1561
    9. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1288
    10. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      21
      1202
    Aihe