Kyllä oli kiva katsoa eduskunnan kyselytunnilla kun Leena Meri laittoi Timo Sonnin karsinaan.
Leena Meri laittoi Soinille jauhot suuhun
LeenaRules
40<50
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
No Soinin äänensävy kuulosta hyvin vittuuntuneen ressukan valitukselta. Että silleen.
Takinkääntäjä-barabbas Soini, sinipiipertäjistä, uikuttaa viimeisillä läskipalleron voimillaan.
Hyvä persut, Leena Meri, Luhtasaari ja Eerola.
Mitä jauhoa Leena Soinin suuhun laittoi. Laittaiko Soini vastineeksi omat valkoiset pulverinsa Leenan suuhun.
Iso karsina Timo Possulla saakin olla.
Kyllä oli rumaa katsottavaa Soinin sönkötys. Oli kiristänyt ja uhkaillut eduskuntaryhmää olemaan hiljaa kun valittivat että maahanmuutto Ruotsista pitää lopettaa, rajat pitää sulkea.
Tässäkään ketjussa ei nyt ilmennyt, miten se Meri laittoi Soinin karsinaan,,,,propagandaa?
Ei se Meri mitään jauhoja suuhun laittanut vaan Soini ei saanut enää puhemieheltä uutta puheenvuoroa, jolla olisi voinut sivaltaa Mereä takaisin. Puhemies sääli Mereä, eikä siksi antanut väittelyn jatkua.
Soini oli kusi sukassa, kun Leena puhuu niin Soini kysyy minne pitää hypätä. Ei se mitään vuoroja uskaltanut pyytää, tuola se on Areenassa katsottavana.
Meri , Huhtasaari eikä Eerola pysty laittamaan mitään jauhoja Soinin suuhun. Soini oikeassa vuoden 2015 suhteen. Meri, Huhtasaari ja Eerola olisivat protestiksi voineet erota puolueesta mutta eivät si5ä tehneet. Olivat siis h@llituksen maahanmuuttopolitiikan takana. Hiljaa kuin kusi sukassa.
Kyllä sielä oli eriäviä mielipiteitä kirjattu. Soini tietää, siniset tietää, me kaikki tiedämme. Soini oli valmis vaikka myymään vaimonsa ministerinsalkusta, hillotolpasta. Oikeastaan jako oli hyvä asia näistä huuhaa innasista Soineineen päästiin.
Nyt on joukko joka puolustaa duunareita, vanhuksia, nuoria ja kaikkia suomalaisia. Lahjomaton joukko uusia poliittisia tuulia, oikea vaihtoehto kabinetti politiikalle. Parempi kuin liike nyt tai seitsemän tähteä yhteensä.
Soini kyllä kehtaa syyttää muita niistä ratkaisuista, joista oli itse vastuussa puheenjohtajana kun perussuomalaiset olivat hallituksessa. Edelleen ilmeisestikin luulee, että perussuomalaiset = Soini?
Jos joku luulee, että puolueiden sisällä on demokratiaa, niin erehtyy. Joku jopa äänestää vaaleissa ehdokasta eikä puoluetta, vaikka ainoastaan puolueen saamalla kannatuksella on merkitystä päätöksenteossa.
Suoraselkäinen kansanedustaja olisi eronnut puolueesta, jonka toiminta ei miellytä.
Setelirankaisuus voitti persujen periaatteet.
Täytyy sanoa, että Sampo Terho näytti kuin myrkyn nielleeltä Napoleonilta. Silmäpussit oli isommat ja mustemmat kuin Keskisen Vesalla.
Alkaa vissiin Juudaksen elämä olla henkisesti raskasta. Sampo hyvä, hyvä hamppuköysi ei ole ministerin palkalla kallista. Letkun voi tehdä puutarhaletkusta, helppo kiinnittää auton pakoputkeen.
Sampoa käy oikeasti sääliksi. Ellei olisi noin törkeästi käyttäytynyt ja näytellyt Halla-ahon ystävää niin säälisin vielä enemmän. Iskariotkaan ei pitkään nauttinut hopearahoistaan vaan meni kaulakiikkuun.
Puhemies Ristikko ei antanu Huhtasaarelle taaskaan mahdollisuutta vastata Soinin räyhäämiselle, mutta antoi puheenvuoron Leena Merelle joka puolusti Huhtasaarta mallikkaasti, sanoi, että katso Soini asiat papereista josta Huhtasaari puhui. Soini ei enään vastannut. Kun ei enään voinut vastata tai osannut.
Noin ei olisi saanut isossa salissa käyttäytyä kuin Soini. Mieshän esiintyi kuin nakkikioskin jonossa?
Missä oli Simon Kiivailija?
Siimonille ei enää anneta puheenvuoroja.
Nyt kuulun Leena Fun Clubiin, hyvä Leena. Leena on ministeri ainesta.
No huomena kuulemma pohtivat MTV 3:n aamu TV:ssä Soinin poliittista perintöä.
Taitaa vain olla aika soittaa Soinille, se " Pettäjäntie " lähtiäisiksi unhoitukseen. Että silleen.
Kyllä on harvassa tyypit, jotka Soinille panee jauhot suuhun. Haukkujia paremmin sanottuna räkyttäjiä näiltä palstoilta löytyy, mutta siihen se jääkin.
Oli se sitten hyvä, että katkeraa kalkkia syötti Leena. Päivä päivältä Leenan arvostus nousee, Merestä on kasvamassa suuri nainen.
Isot propsit Leenalle, riisuu hattua tätä kirjoittaessa.
Soini saa uurastuksestaan oman nimikkotien; Petäjäntie, kahdella teellä.
Ja Espoon muraali pysyy,,,,, https://hs.mediadelivery.fi/img/1920/0ff4dccaf1874ea1acfed86a94fd9f20.jpg
Leena vois olla aika kuuma kissa myös pedissä, kerran kun käskee niin asento vaihtuu.
Siis Leena on pätkä, ei saisi kovin kummoisia hommia mallimaailmassa itselleen. Mutta on se aika hyvä ja terävä muija muuten, kaikin puolin.
Hienoa että Leena Meri on nimenomaan Perussuomalaisten riveissä, eikä vaikka kokkareissa, mummoja kurmoottamassa.
Tuiki tärkeän vakanssin ja paikan persurintamassa on Leena täyttänyt jo pitkään.
Miksei Leena uskaltanut lähteä oikeusministeriksi 2015, kun paikalle istutettiin lakitutkintoa vailla oleva Lindström...vai eikö Leenaan omatkaan uskoneet. Leena on varatuomari.
Kyllä sais Leena on aika porno, seksikäs äänikin on.
Jeeess!! Hyvä Leena! Ja muutenkin Perusässät loisti, pikkuorpo sekoitti taas kysymykseen lähi-itäläisten loisiijoiden kustannukset työperäiseen maahanmuuttoon. Näillä 2015 tulleilla ei ole mitään tekemistä työperäisen maahanmuuton kanssa, ja NÄMÄ LOISIJAT MAKSAVAT YHTEISKUNNALLE SEN 3,2 MILJARDIA VUODESSA!
Kokoomuksen kääpiö niiden kustannukset tietää mutta ei välitä kun oma akka tekee niillä rahaa.
Soini sanoi totuuden -Meri kusi allensa.
on että Soinilla on vaippa ympäri vuorokauden käytössä koska ongelmia on muuallakin kuin päässä.
Siis molemmissa päissä?
Eipä ole ensimmäinen kerta kun pikkupetteri yrittää sekoittaa työperäisen maahanmuuton irakilaisiin parasiitteihin. Aikomus on vaan sekoittaa ihmisiä huomaamasta että pikku ja sipuli olivat päästämässä näitä maahan, vaikka olisivat voineet toimia toisin.
Mutta kyllä kansa tietää!
Orpon vaimon bisnekset, kyllä vaimonkin pitää tienata. Petteri on melkoinen käppänä pienessä paketissa, vielä ahneempu kuin kepun eläke Anttila ja kaverinsa Paasio
Tänä yönä näen unta kuinka Leena komentaa mua olemaan kiltisti.
Et ole yksin. Onko Leena joku tuomari koulutukselta? Oisin kuulunut jo kauan sitten tiilenpäitä lukemaan, mutta oon liian viisas jäämään kiinni.
>>Miksei Leena uskaltanut lähteä oikeusministeriksi 2015, kun paikalle istutettiin
lakitutkintoa vailla oleva Lindström...vai eikö Leenaan omatkaan uskoneet.>>
Turhaa puhua mistään "omista" tässä yhteydessä. Kyse oli 2015 pelkästään siitä kenet silloinen puolueen despoottinen puheenjohtaja Timo Soini ministerihommiin päätti valita.
Soini tiesi että Leena Meri pitää päänsä, ja ajaa itse oikeiksi ja järkeväksi näkemiänsä asioita eteenpäin. Sen sijaan vetelällä selkärangalla varustettu paperitehtaan laborantti Jari Lindström on helppo ja letkeä ohjailtava Soinille.
Lindströmillä ei kestänyt pää kuin 1.5 vuotta, niiden kahden ministerisalkkunsa kanssa. Siksi oli luovutettiin arvokas Oikeusministerin salkku Kokoomukselle. Ei edes siinä kohtaa Soinille kelvannut se, että Leena Meri olisi nostettu oikeusministeriksi.
Mikähän siinä on kun perussuomalaiset naiset on kaikista seksikkäimpiä. Onko se kuuluisa jämeryys ja sisäinen kauneus joka antaa sen pienen mausteen, vahvan naisellisuuden.
Kyllä muissakin puolueissa on kauniita naisia, mutta seksikkyys puuttuu.