Avioeron peruminen

mummopupu

Kaikki alkoi niin olemattomasta.
What´s Up jäi miehellä auki kun hän matkusti kaukomaille. Pian sen kautta ja yleensä poikkeuksetta meidän tavallisten tallukoiden nukkumaan menon aikana alkoikin sadella vaikka minkälaista viestiä mielestäni naisilta vieraalla kielellä , joita lähdin pian tulkitsemaan googletranslaattorin kautta. Kävi niin, että siinä tulkitsin viestit ja samalla sallin itselleni lähentymisen ystävämme parturimiehen kanssa.
Yksi asia johti toiseen sitten kaiken lopuksi avioeroon. Ajatus eli omaa elämää; mies pois Suomesta, puhuu illat pitkät muiden naisten kanssa vaikka minulle sanonut jo hyvät yöt aikoja sitten. Myöhemmin mustasukkaisena kostin petoksella, koska miehen fokus oli miesten maailmassa ja rahan sampoamisessa ja minä koin naiseuteni loukkaantuneen, tulin kovin iloiseksi kaikesta saamastani huomiosta, mitä ikinä sainkaan, kuhan sain.
Oli platoonisesti marokkolainen mies ja sierraleonelainen, joista jälkimmäinen ystävyydestään mieheeni huolimatta alkoi minulle lirkutella ja myydä hierontaa luonaan, sen ostin ja sinne menin ja se myöhemmin toistui kerran samoissa viettelyksen merkeissä.
Suunnittelin että hänet sitten ylväästi, päättäväisesti ja todellakin lopullisesti käyn dumppaamassa tyylillä. Kolmas kerta toden sanoi. Tilasin taksin, joka oli sovittu taksi-isännän kanssa ja sipsutin hissille , jonne tuli anoen jäämään. Jätin antamatta sit aamulla piparia, kotona hymyilin silloin kuin hangon keksi. Hän jäi mua kaipaamaan, se ei jäänyt epäselväksi.
Mission complished !
Sierraleonelainen oppi ehkä jotain siitä, että kannattaako kerätä kokoelmansa kavereittensa naisia. Hän seurustelee, silti tuli ja sekaantui huomionkipeään naiseen joka olin ja vittu pilas meidän avioliiton. Sitäpaitsi petti uskovaista mormoonityttöystäväänsä, jonka kanssa on yhdessä ollut pitkään. Käry kävi meillä pettureilla kun mun linja oli jäänyt auki jonnekki miehen koneelle vuorostaan.
Mieheni sanoi minulle vihaavansa minua, jonka vuoksi laitoin eron vireille. Viha sanana oli liikaa ! Seksin hekumaan sotkin käsitteen "Rakkaus" . Vasta nyt kun hekuma vieraaseen on todellakin haihtunut tajuan mitä tarkoittaa RAKKAUS.
Uskomattominta on se, ettei meillä ollut riitaa, mutta puhumattomuutta ja ilottomuutta , mutta suurin puutteista oli kosketuksen puute.
Nyt kun aikaa on kulunut ja ollaan menty eteenpäin niinkuin mummo lumessa konsanaan, nään kaiken selvästi ja eihän meidän olisi koskaan pitänyt eroa ottaa. Sallia vapautta toisillemme. Minäkin olen perusmustasukkainen muija, ja aina kaiken nään että joku nyt viettelee mun miestä jne.
Tuotinko itse koko kaavan miettimällä jo lähtökohtaisesti väärin mun miehestä uskottomana koska ei huomannut minua, eikä antanut fyysistä rakkautta. Raha ja miesten maailma oli tärkeämpää.
Että olipa kerran juttu, joka on eletty. Avioeronko peruisin, ainakin sitä mietin nyt. Ötyä !

0

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

        Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
        Maailman menoa
        31
        8002
      2. Ikuiset kaipaajat

        Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
        Ikävä
        143
        4853
      3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

        ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
        Maailman menoa
        77
        4713
      4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

        Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
        Maailman menoa
        8
        3642
      5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

        Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
        Maailman menoa
        80
        3388
      6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

        Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
        Maailman menoa
        45
        3220
      7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

        Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
        Ikävä
        26
        2794
      8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

        Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
        Yrittäjyys
        32
        2651
      9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

        PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
        Maailman menoa
        31
        2517
      10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

        Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
        Maailman menoa
        88
        2503
      Aihe